Aktualność

Odpoczywaj w lubuskiem!

Solidny wypoczynek urlopowy pozwala na nabranie energii, naładowanie baterii i powrót do pracy z nowymi zasobami sił. Dlatego nie zmarnuj swojego urlopu. W naszym województwie znajdziesz mnóstwo miejsc, które oferują relaks i przyjemny sposób na spędzenie czasu.

Urlop to bardzo ważny okres dla pracownika, który koniecznie trzeba wykorzystać na prawdziwy relaks. Oderwanie się od codzienności zapobiega wypaleniu zawodowemu i pozwala przetrwać kolejny rok w pracy. Nie zawsze jednak beztroski wypoczynek jest możliwy – bywa, że różnego rodzaju zobowiązania czy finanse stają nam na przeszkodzie. Na szczęście żyjemy w regionie pełnym zieleni i wyjątkowych miejsc, które oferują spokój i wypoczynek bez nadwyrężania portfela. Zobaczcie sami:

Lubuski Szlak Wina i Miodu

Od maja do października każdego roku lubuscy winiarze zapraszają gości do swoich winnic, oferując własne wyroby – wina, produkty z winogron i miodu, sadzonki. To okazja, aby dowiedzieć się więcej o procesie powstawania wina, odpocząć wśród zieleni i spróbować naszych regionalnych smakołyków.

Geopark Łuk Mużakowa

Ten jedyny w Polsce geopark powstał w efekcie działania lodowców skandynawskich, które zapewniły mu wyjątkową w skali europejskiej u-kształtną strukturę geologiczną. Niewątpliwą atrakcją są dawne wyrobiska kopalni, które wypełniła woda, zamieniając je w pełne kolorów akweny. Od 2014 r. znajduje się tutaj także drewniany taras widokowy, umożliwiający podziwianie tego niezwykłego krajobrazu. Zwiedzający mogą podziwiać Łuk Mużakowa spacerując jedną ze ścieżek geoturystycznych. Najpopularniejszą z nich jest „Dawna kopalnia Babina”, znajdująca się między Łęknicą i Nowymi Czaplami.

Park Narodowy Ujście Warty

Liczący ponad 8000 hektarów, teren parku Ujście Warty to jedno z najważniejszych w Polsce miejsc ochrony ptaków wodnych i błotnych. Znajduje się tutaj ok. 270 gatunków ptaków, z czego 26 należy do rzadkich lub zagrożonych wyginięciem. Krajobraz tworzą otwarte siedliska łąkowe wzbogacone siecią kanałów i starorzeczy, sprawiając, że jest to doskonałe miejsce do spacerów czy wycieczek rowerowych. Miłośnicy historii z pewnością docenią okolicę za liczne fortyfikacje i ślady po zakonie joannitów i templariuszy.

Park Miłości im. Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach

Nie tylko dla zakochanych. Park Miłości to wyjątkowe miejsce dla wszystkich osób, poszukujących ciszy i spokoju w prawdziwie uroczym zakątku. Stare drzewa bukowe, akweny wodne, soczysta roślinność i interesujące rzeźby – wszystko to nadaje parkowi bajkowości i unikalnej atmosfery, która na pewno pozytywnie nastroi każdego wielbiciela przyrody.

Pocysterski zespół klasztorny w Gościkowie-Paradyżu

Kompleks zabytków składa się z kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, budynków klasztornych, terenu dawnych ogrodów i otaczającego to wszystko muru prosto z XVII w. Dzisiaj stanowi siedzibę Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, jednak pozostałości po cystersach i pamiątki historyczne możemy nadal oglądać w Muzeum Paradyskim.


Tagi
Czytaj więcej