Aktualność Miasto

Ogłoszono przetarg na rozbudowę miejskiego żłobka w Nowej Soli

Mimo, iż miasto nie otrzymało jeszcze decyzji odnośnie dofinansowania przebudowy i rozbudowy budynku żłobka miejskiego, postanowiono ruszyć z przygotowaniami do realizacji tej inwestycji.

Przetarg ogłoszony

W ubiegłym tygodnium, czekając cały czas na decyzję o dofinansowaniu przebudowy miejskiego żłobka, ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy dla zadania pod nazwą „Przebudowa i rozbudowa Żłobka Miejskiego”. Sam projekt przewiduje rozbudowę istniejącego budynku o 400 mkw. wraz z przebudową wnętrza istniejącego budynku, budowę i modernizację istniejących instalacji wewnętrznych oraz zagospodarowanie terenu wokół wraz z dokonaniem nowych nasadzeń zieleni. Te działania mają sprawić, że żłobek zwiększy liczbę miejsc o dodatkowe 40 dzieci.

Termin złożenia ofert mija 28 stycznia, a termin zakończenia wszystkich prac 15 grudnia 2019. Jeżeli uda się pozyskać dofinansowanie w wysokości 880 tys. złotych, ruszą prace budowlane.


Przeczytaj również: Spotkanie z prezydentem Tyszkiewiczem


Przebudowa żłobka miejskiego

Po przebudowie żłobka, dzieci będą miały do dyspozycji dwie sale – jedna na 24 dzieci a druga na 16. Każda z sal wyposażona będzie w nowe meble, stoliki, łóżka i zabawki. Do każdej przygotowana zostanie sypialnia, łazienka. Powstanie również szatnia. Na terenie przy samym budynku ma stanąć altana zewnętrzna z bezpieczną nawierzchnią i zadaszeniem.

Źródło: Tygodnik Krąg


Przeczytaj również: Powiat wyda ponad 100 mln złotych na inwestycje?


 


Tagi
Czytaj więcej