Aktualność Miasto

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Ważne akcje w Nowej Soli

Konsultacje psychologiczne, ulotki profilaktyczno-edukacyjne i specjalna kampania skierowana do uczniów szkół podstawowych. W ramach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, który odbył się 23 lutego, miasto organizuje ważne akcje dla mieszkańców. Dowiedz się więcej.

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Co dzieje się w Nowej Soli?

Chociaż obchody Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją trwają tylko jeden dzień, Nowa Sól postanowiła poświęcić cały miesiąc osobom, które na co dzień zmagają się z chorobą, a także ich najbliższym. W każdy piątek od 25 lutego do 25 marca, od godziny 16 do 18, w siedzibie PsychoCentrum przy ulicy Wrocławskiej 2 w Nowej Soli odbędą się specjalne konsultacje psychologiczne dotyczące problemu depresji. Akcja skierowana jest do wszystkich osób – zarówno młodzieży, jak i dorosłych – które potrzebują wsparcia w psychologicznym kryzysie lub mierzą się z lękiem, niepokojem i samotnością. Więcej informacji dostępnych jest pod numerem telefonu: 790 470 504/ 790 470 505. Zadanie to finansowane jest z budżetu Gminy Nowa Sól – Miasto na rok 2022.

Co jeszcze dzieje się w mieście? Jak informuje Wydział Spraw Społecznych, do gabinetów psychologicznych oraz POZ zlokalizowanych na terenie miasta trafić ma zbiór ulotek o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym. Uczniowie nowosolskich szkół podstawowych mogą natomiast uczestniczyć w zakupionej przez Urząd Miejski w Nowej Soli kampanii profilaktycznej „DepresJA”. Scenariusze do zajęć z najmłodszymi oraz ich opiekunami, a także indywidualne karty pracy, plakaty i ulotki dla rodziców mają koncentrować się na tematyce powrotu do równowagi oraz poczucia bezpieczeństwa, które zostało osłabione w wyniku przedłużającej się pandemii i izolacji społecznej.


Przeczytaj również: Czy Polacy są zadowoleni ze swojej pracy?


Forum Przeciw Depresji

Ale to nie wszystko. Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Nowej Soli zaprasza również mieszkańców do udziału w XVI edycji ogólnopolskiej kampanii Forum Przeciw Depresji. Już od piętnastu lat firma Servier Polska udziela wsparcia wszystkim osobom, które zmagają się z problemem depresji, a także ich najbliższym. „Celem akcji jest szerzenie wiedzy w zakresie depresji oraz uświadomienie społeczeństwu, że nie jest to stan, który mija, ale choroba, którą trzeba leczyć” – informują organizatorzy. Po raz kolejny tematem przewodnim ma być zapobieganie kryzysom w zakresie zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży. Wszystkie szkolenia, wykłady ekspertów oraz bezpłatne konsultacje mają jednocześnie zachęcić osoby chore oraz ich rodziny do szukania profesjonalnej pomocy u lekarzy, terapeutów i grup wsparcia. Forum Przeciw Depresji odbywa się pod patronatem medycznym Prezesa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

W ramach kampanii już 27 lutego, od godziny 16 do 18, odbędzie się specjalny „Dzień otwarty”, czyli bezpłatna konferencja on-line skierowana do wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń, formularz do rejestracji dostępny jest natomiast na stronie: https://servier.clickmeeting.com/354772524/register. Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją zainspirował również organizatorów do otworzenia Antydepresyjnego Telefonu Forum Przeciw Depresji 22 594 91 00, który będzie czynny do 27 lutego od godziny 17 do 19.

Więcej informacji o akcji znajdziesz na stronie: https://forumprzeciwdepresji.pl/o-kampanii.

Forum Przeciw Depresji dzień otwarty


Przeczytaj również: Kulturalne przedwiośnie w NDK. Zobacz propozycje wydarzeń.


Źródło informacji: nowasol.plForum Przeciw Depresji

Zdjęcia: Na społecznej fali Nowa Sól


Tagi
Czytaj więcej