Aktualność Pracodawcy

Operator CNC – ile zarabia i jakie ma obowiązki?

Przemysł wytwórczy to jeden z sektorów gospodarki, który aktualnie rozwija się bardzo szybko. Praca jako fachowiec obróbki skrawania to stabilne zajęcie i możliwość ciągłego rozwoju. Na czym polega praca operatora CNC?

Kim jest operator CNC?

Operatorem CNC może być osoba specjalizująca się w obsłudze urządzeń wykorzystywanych do obróbki metali i innych tworzyw sztucznych. Praca na tego typu sprzęcie polega na sterowaniu numerycznym tokarką i frezarką. Operator CNC ma za zadanie nadzorowanie poprawnego funkcjonowania sprzętu, kontrolowanie stanu technicznego i diagnozowanie ewentualnych problemów. Do obowiązków operatora mogą należeć także drobne prace serwisowe i konwerwacyjne – na przykład dolewanie oleju do konkretnych układów.

Najważniejszym zadaniem na tym stanowisku jest jednak programowanie sprzętu do obróbki oraz wyznaczanie odpowiednich procedur i norm działania. Operator CNC musi także właściwie interpretować specyfikację i techniczną dokumentację całego procesu obrabiania materiałów. Po stronie pracownika leży także kontrolowanie wykonanych elementów i wprowadzanie ewentualnych korekt.


Przeczytaj również: Zostań operatorem maszyn obróbczych w NORD Napędy!


Jak zostać operatorem CNC?

Najskuteczniejszą drogą do otrzymania pracy jako operator maszyn obróbczych jest ukończenie uczelni wyższej o profilu technicznym. Najważnniejsze jest posaidanie umuejętności związanych z obsługą, programowanie i regulowaniem maszyn CNC. Często organizowane są także specjalne kursy dla osób chcących zostać operatorami CNC. W pracy na tym stanowisku przyda się takżę bardzo dobra znajomość obsługi komputera, sprawnośćmanualna, dokładność oraz precyzja.

NORD Napędy prowadzi aktualnie rekrutację na stanowisko operatora maszyn obróbczych. Kandydaci na to stanowisko nie muszą jednak posiadać doświadczenia – firma NORD Napędy chętnie nauczy Cię od podstaw tego trudnego zawodu. Wystarczy, że masz minimalną wiedzę techniczną. Zależy nam na znajomości rysunku technicznego i narzędzi pomiarowych u kandydata na to stanowisko.


Zobacz najnowsze oferty pracy >>


Ile zarabia operator CNC w Polsce?

Należy pamięrać, że wysokość wynagrodzenia na tym stanowisku zależeć będzie od kilku czynników – lokalizacji, wielkości przedsiębiorstwa, zakresu obowiązków czy umiejętności konkretnego pracownika. Zarobki operatora CNC będą rosły wraz ze zdobywanie doświadczenia i kolejnych kompetencji. Średnie wynagrodzenie na tym stanowisku w Polsce mieści się w przedziale 4000–5000 zł brutto.


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.