Aktualność Miasto Pracodawcy

Otrzymają pieniądze za naukę. Powstanie klasa branżowa w Nowej Soli

Nord oraz dwie inne firmy z nowosolskiej strefy przemysłowej wspólnie będą szkolić przyszłych mechaników i mechatroników. Zostanie stworzona specjalna klasa patronacka.

Projekt oficjalnie ruszył podczas IV Nowosolskich Targów Pracy i Edukacji, jakie miały miejsce w Hali Sportowej CKZiU „Elektryk”. W akcję włączony jest Nord oraz dwie inne firmy z nowosolskiej strefy. Mają kształcić przyszłych mechaników i mechatroników. Dzięki temu młodzi ludzie mogą zdobyć atrakcyjny zawód, co pomoże im w przyszłości na rynku pracy. Cały proces szkolenia będzie dofinansowywany, uczniowie mogą liczyć na specjalny system stypendialny.

Nauka pod kierunkiem specjalistów

Uczniowie nowo powstałej klasy branżowej o profilu mechanik / mechatronik przez 3 lata będą zdobywać zawód pod wodzą specjalistów i fachowców z firm uczestniczących w inicjatywie. Mogą liczyć na rozwój, bezpieczeństwo oraz nowoczesny park maszyn, jak również na naukę języka niemieckiego i płatne praktyki (także zagraniczne). Już od pierwszego roku nauki mają możliwość otrzymania stypendium od 300 zł do 600 zł brutto miesięcznie, które będzie uzależnione od średniej jaką uzyskają. Dodatkowo od 2 roku nauki ruszą praktyki zawodowe w firmach patronackich.

Klasa branżowa w Nowej Soli. Powrót do przeszłości?

Inicjatywa stworzenia klasy branżowej jest na obecne czasy dość innowacyjna. To w pewnym sensie powrót do sposobu kształcenia z przeszłości, gdzie uczniowie mogli przy zakładach kształcić się w zawodzie.

 

Klasa branżowa w Nowej Soli Nord

„To jest projekt, który wraca do dobrego nauczania nauki zawodu, który był sprzed lat, czyli ta nauka i praca w zakładzie. Dodatkowo jest możliwość dofinansowania nauki w formie stypendium. Jest to moim zdaniem bardzo dobry i innowacyjny projekt na dzisiejsze czasy – powiedział Tomasz Łyszyński z firmy Nord.

 

Inicjatywa ruszyła 20 marca, na targach rozpoczęła się kampania promująca ten projekt. Natomiast zapisy ruszają w maju, a nauka we wrześniu 2018. Uczniowie mogą zapisywać się w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego „Elektryk” w Nowej Soli, gdyż ta szkoła będzie prowadzić szkolenie w tym kierunku. Ilość miejsc jest ograniczona.

Strefa Nowa Sól i oferty pracy z Nowej Soli.

Przeczytaj również:

>> IV Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji [zdjęcia]
>> Nord rekrutuje. Nowe miejsca pracy


Tagi
Czytaj więcej