Aktualność Miasto Wydarzenia

Park Fizyka na wiosnę w Nowej Soli

Długo wyczekiwany Park Fizyka zostanie otwarty dopiero na wiosnę. Czekamy z niecierpliwością, ponieważ będzie to jedyne takie miejsce w województwie.

Park Fizyka, czyli ogród doświadczeń na otwartym powietrzu, to projekt, jakiego jeszcze nie ma w województwie lubuskim. Podobnych miejsc jest zaledwie kilka w całym kraju. Warto na niego czekać, ponieważ zaoferuje zwiedzającym mnóstwo atrakcji, które zachwycą dzieci, młodzież i dorosłych.

Wiadomo już, że w Parku staną kamienne cymbały, na których zwiedzający będą mogli zagrać. Zmysł słuchu pobudzą także dzwony rurowe, a zmysł węchu – niezwykła, zapachowa ścianka. Uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak powstaje wodny wir oraz jak działa pompa czerpakowa. Zobaczmy także efekt nieskończoności. W sumie Park Fizyka wyposażony zostanie w prawie 50 urządzeń do samodzielnych doświadczeń, które przybliżą nam świat fizyki i materii.

Ważnym elementem tego miejsca będzie pracownia automatyczna, gdzie uczniowie szkół będą mogli samodzielnie składać roboty i je programować. Dostawca klocków podpisał już umowę z Parkiem, a 13 października ruszy kolejny przetarg na dostawcę wyposażenia informatycznego i elektronikę.

W Parku Fizyka planowane są cykliczne lekcje i warsztaty dla dzieci i młodzieży, a także festyny nauki. W tym celu współpracę podpisały już Gimnazjum nr 2 w Nowej Soli, Uniwersytet Zielonogórski oraz Park Interior.


Tagi
Czytaj więcej