Miasto Strefa Wydarzenia

Park Interior: Startup Weekend Zielona Góra

W poprzedni weekend nowosolski Park Interior zmienił się w centrum startup, gdzie młodzi przedsiębiorcy mieli szansę udoskonalić pomysł na swój biznes.

Park Interior centrum biznesu

Uczestnicy wydarzenia Startup Weekend mieli 54 godziny na to, by opowiedzieć o swoim pomyśle, jego mocnych stronach i przekonać do niego innych przedsiębiorców. Pierwszego dnia wyróżniono dziesięć pomysłów, nad którymi pracowano przez dwa dni. Wśród nich były pomysły związane z aplikacją przenoszącą dane urzędowe na język użytkownika, platformą pomagającą ludziom z bólem chronicznym i trip planner, czy aplikacją do kompleksowego planowania podróży. Drugiego dnia do Nowej Soli przyjechali mentorzy, którzy dołączyli do uczestników by pomagać im w rozwijaniu pomysłów i służyli radą pomysłodawcom.


Przeczytaj również: Nowa Sól: Startup Weekend Zielona Góra


Nagroda główna w Startup Weekend

Do wygrania w konkursie było 40 000 zł od Parku Interior. Po wielu godzinach pracy i zaciętych dyskusjach jury, zdecydowano, że na pierwsze miejsce zasłużył TRIPplanner. Pomysł polełga na zaplanowaniu podróży na własną rękę od A do Z (transport, loty, noclegi) oraz na znalezieniu współtowarzyszy podróży. Wszystko na jednym portalu. Srebrny medal zgarnął projekt Twojmentor.pl, trzecie miejsce to pomysł Kancelaria+. Wszystkim gratulujemy zaangażowania i energii.


Przeczytaj również: Do NORD wraca Krwiobus!


Partnerem medialnym wydarzenia był Tygodnik Krąg.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.


Tagi
Czytaj więcej