Aktualność Miasto Strefa Wydarzenia

Park Interior w Nowej Soli będzie rozbudowany

Podjęto decyzję o rozbudowie Parku Technologicznego Interior. To działanie zmierzające do dalszego rozwoju samego miasta oraz możliwość skupienia większej ilości innowacyjnych firm.

Park Interior to miejsce nowosolskiej innowacji

W obecnej formie Park Technologiczny Interior w Nowej Soli funkcjonuje od 2012 roku. Przez te wszystkie lata bardzo mocno przysłużył się miastu oraz lokalnym firmom, które znalazły innowacyjną przystań do tworzenia ciekawych projektów. To nowoczesne centrum rozwoju firm szczególnie upodobały sobie lubuskie startupy.


Przeczytaj również: Pierwszy Startup Weekend w Nowej Soli


Czas na rozbudowę parku

Powstał pomysł, aby rozszerzyć funkcjonowanie parku i rozbudowanie obiektu. W związku z tym tematem spotkali się prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz oraz prezes Interioru Andrzej Matłoka. W ramach nowej inwestycji miałyby powstać: hala o powierzchni 2250 mkw, biura technologiczne na hali – 420 mkw, pomieszczenia socjalne na hali – 240 mkw, pomieszczenia biurowe – 240 mkw, open space z możliwością aranżacji wielkości pomieszczeń – 400 mkw, parkingi oraz plac manewrowy dla samochodów ciężarowych.

Na najbliższą sesję rady miejskiej trafi wniosek o zapisanie w budżecie miasta 150 tys. Złotych na wykonanie dokumentacji i studium wykonalności dla tego projektu. Umożliwi to również starania o dofinansowanie inwestycji w ramach LRPO.


Przeczytaj również: Wystartował lubuski Bon na innowacje


 


Tagi
Czytaj więcej