Aktualność Miasto

Parking przy Dworcu PKP będzie płatny?

W Nowej Soli zbudowano parking przy Dworcu PKP. Miał być dla mieszkańców, a korzystają z niego pracownicy jednej z dużych firm. Prezydent miasta chce wprowadzić ograniczenia.

Nowy Dworzec PKP i nowy parking

Przy okazji przebudowy dworca, wzdłuż ulicy Towarowej zbudowano z myślą o podróżnych parking. Jak mówi na swoim facebooku Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli – życie zweryfikowało plany miasta. Parking od rana do późnego popołudnia jest zablokowany przez auta pracowników jednej z dużych okolicznych firm. W tej sytuacji urzędnicy chcą podjąć odpowiednie kroki, aby umożliwić zaparkowanie auta podróżującym, a głównie oczekującym na przyjazd czy odjazd pociągu.


Przeczytaj również: Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów w Nowej Soli są konieczne?


Jakie plany na rozwiązanie problemu z parkingiem?

Prezydent Nowej Soli w pierwszej kolejności przywołuje ograniczenia. Na początek mają to być ograniczenia postoju do 30 minut, które de facto niełatwo wyegzekwować. Jeśli nie pomoże takie rozwiązanie, w planach jest wprowadzenie płatnej strefy parkowania z bezpłatnym postojem, np. 1 godzina. W weekend ograniczeń ma nie być. Ponadto prezydent szuka innego rozwiązania – mobilny bilet parkingowy, żeby można było płacić zdalnie za pomocą telefonu komórkowego. Taka aplikacja z e-biletem miałaby pomóc z parkowaniem w całym mieście.

Źródło: fb/wadim.tyszkiewicz


Przeczytaj również: W powiecie ruszył program zdrowotny „Miej odwagę, nie nadwagę”


 


Tagi
Czytaj więcej