Aktualność Miasto

Piątkowy przegląd prasy (10)

W kolejny piątek przekazujemy sporą porcję lokalnych newsów. Sprawdźcie, co szczególnego dzieje się w regionie.

Nowosolski Tygodnik Krąg

  • W Tygodniku przeczytacie m.in. o konflikcie na linii wojewoda – burmistrz Bytomia Odrzańskiego, w którym kością niezgody jest sprawa wyburzenia pomnika pamiętającego czasy poprzedniego ustroju.
  • Szykuje się Święto Solan. W gazecie przeczytacie m.in. o tym, jakie gwiazdy wystąpią podczas święta.
  • W najbliższą sobotę w hali „Elektryka” odbędzie się turniej DSG Tournament, w którym zmierzą się pasjonaci gier komputerowych z całej Polski.
  • Na łamach Tygodnika przeczytacie również o kłopotach, jakie z podaniem daty produkcji samochodów sprowadzanych zza granicy mają diagności okręgowych stacji kontroli pojazdów.
  • Szykują się również zmiany dotyczące zdalnego wysyłania zwolnień lekarskich z przychodni wprost do pracodawcy, co przez lekarzy nazywane jest utrudnieniem.

Gazeta Wyborcza, Magazyn Lubuski

  • Zielona Góra dołącza do miast, które zbierają od swoich mieszkańców bioodpady. Brązowe worki zostaną rozdane mieszkańcom domków jednorodzinnych, którzy będą do nich mogli wrzucić chwasty, obierki, trawę czy liście.
  • Inwestycje na Odrze. W Milsku ma powstać most, który będzie miał nieco ponad pięć metrów wysokości. Jest jednak spór, by został zbudowany o 2 metry wyższy.

Gazeta Lubuska

  • W gazecie przeczytamy m.in. o zbliżających się wyborach samorządowych. KUKIZ’15 szykuje się na fotel prezydenta Zielonej Góry. Organizacja deklaruje, że ostro powalczy również o miejsca w radzie miasta.
  • W Bojadłach mieszkańcy są przeciwni kontrowersyjnej decyzji w miejscowości. Zagospodarowane mają być działki przy oczyszczalni ścieków.
    Zbliżają się mrozy a Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze wydłuża godziny otwarcia lodowiska.

Zachęcamy do lektury lokalnych dzienników!


Tagi
Czytaj więcej