Aktualność

Piątkowy przegląd prasy (2)

W drugiej edycji lokalnego przeglądu prasy ponownie bierzemy pod lupę najnowsze wydania Gazety Lubuskiej, Gazety Wyborczej z Zielonej Góry i nowosolskiego Tygodnika Krąg.

Gazeta Wyborcza Zielona Góra:

W piątek ukazuje się Magazyn Lubuski.  Co w nim znajdziemy?
– Kawon w Zielonej Górze jest klubową wizytówką. Odjechał innym, robi świetne koncerty. Przyjeżdżają Kult i Hey. A pozostałe kluby? Odchodzą albo uprawiają walkę o przetrwanie w uniwersyteckim mieście. Ciekawy artykuł o nocnym życiu miasta.
– Dziennik przegląda najciekawsze propozycje z budżetu obywatelskiego. Tłumaczy skomplikowaną procedurę głosowania i wybiera najciekawsze, najbardziej oryginalne i nietuzinkowe pomysły. Na co warto zagłosować? Dziennikarze przedstawiają swój dziennikarski subiektywny ranking.
– O masie wydarzeń kulturalnych w Co Jest Grane.

Tygodnik Krąg

W nowym numerze, wychodzi w najbliższy wtorek, przeczytamy:
– Relację z konferencji prasowej w Interiorze – spotkanie włodarzy miast, które znalazły się na liście 122 zagrożonych zahamowaniem rozwoju gospodarczego. Dla tych miast rząd przygotowuje wsparcie finansowe.
– Relację ze spotkania przedstawicieli urzędu miasta Nowa Sól  z mieszkańcami zainteresowanymi modernizacją lasku pomiędzy os. Konstytucji 3 Maja, a ul. Mickiewicza. Planowana przez miasto inwestycja dotyczy zagospodarowania wspomnianego terenu, alewiąże sie też ze sprzedażą czterech działek i wycięciem w tym celu kilkunastu drzew.
– Artykuł dotyczący budowy biogazowni w gminie Otyń, na którą nie zgadzają się mieszkańcy.

Gazeta Lubuska

Dziennikarze największego dziennika w województwie w tym numerze piszą o:
– Starcie programu Mieszkanie Plus w Zielonej Górze. Lokale mają powstać między os. Mazurskim a Starym Kisielinem.
– Nowym budżecie miasta Zielona Góra, w którym aż 400 milionów złotych mają pochłonąć nowe inwestycje.
– Finalistach dziecięcego Nobla, wśród których znalazł się Tymon Radzik z Zielonej Góry.
– Koncertowym zatrzęsieniu w najbliższych miesiącach. Zagrają m.in. Janusz Radek i Ray Wilson – znany z występów w Genesis.

 


Więcej informacji o Nowej Soli znajdziesz w zakładce >> Aktualności


Zobacz też najnowsze >> Oferty pracy w Nowej Soli


Tagi
Czytaj więcej