Aktualność Miasto

Piątkowy przegląd prasy (8)

Kolejny piątek i kolejna dawka informacji z regionu. Przekazujemy Wam skrót najważniejszych wydarzeń i informacji z lubuskich dzienników.

Gazeta Lubuska

  • Marszałek województwa lubuskiego daje zielone światło na rozbudowę teatru i filharmonii. W piątek na konferencji, marszałek Elżbieta Polak informowała o inwestycjach w trybie pozakonkursowym. Działania na rzecz kultury nie mogą więc być zaniedbywane i są dla miasta kluczowe.
  • W Lubuskiej przeczytamy również artykuł o architekcie Bogusławie Jaskułowskim, który zmarł 6 lutego. To on był twórcą zielonogórskiego deptaka.

Magazyn Lubuski Gazeta Wyborcza

  • W Magazynie przeczytamy o nieznanej panoramie Zielonej Góry z końca XIX wieku. Do działu historycznego zielonogórskiego muzeum trafiają nowe obiekty historyczne. Tym razem kolekcja powiększyła się o dziesięć zdjęć Zielonej Góry z końca XIX wieku. To unikatowa rzecz.
  • Poseł Nowoczesnej, Paweł Pudłowski, nie będzie startował w wyborach na prezydenta Zielonej Góry, ze względów rodzinnych. Mimo to partia szykuje się na wybory do sejmiku i szuka swojego kandydata na prezydenta miasta.

Tygodnik Krąg

  • W związku z aferą szczepionkową w województwie lubuskim po październikowych orkanach, znajdziecie dpowiedzi na pytanie, czy w powiecie nowosolskim również podano wadliwe szczepionki.
  • We wtorek rozpoczyna się głosowanie w konkursie Tygodnika Krąg oraz stowarzyszenia Borowik z Borowa Wielkiego na Przedszkolankę na medal. Zwyciężczyni otrzyma nagrodę o wartości 1000 zł a dla przedszkola, w którym pracuje – animacje.
  • W Nowym Miasteczku przy miejskim stadionie od dziś (piątek 9 lutego) czynne jest lodowisko. Otwarte jest codziennie od 12.00 do 20.00. Wstęp wolny.
  • Wspólnie z Akademią Piłkarską Falubaz redakcja wysyła sześciu Czytelników „Tygodnika Krąg” na mecz Ekstraklasy Zagłębie Lubin – Legia Warszawa. To laureaci pierwszego z cyklu konkursów organizowanych na naszych łamach.

Zachęcamy do lektury lokalnych dzienników!


Tagi
Czytaj więcej