Aktualność

Piątkowy przegląd trasy (4)

Wracamy z piątkowym cyklem przeglądu prasy. Sprawdzamy, co słychać na łamach Tygodnika Krąg, Gazety Lubuskiej i Gazety Wyborczej w Zielonej Górze.

Tygodnik Krąg:

– Trzy gminy: Kożuchów, Bytom Odrzański oraz Otyń oraz powiat nowosolski uchwaliły budżety na 2018 r. Dziennikarze sprawdzają na co przeznaczają pieniądze, jakie są priorytety, jak wysokie kredyty mają zamiar zaciągnąć.
– W Nowosolskim Domu Kultury odbyła się wspólna komisja radnych miejskich i powiatowych, podczas której zaprezentowano kilka wariantów budowy tuneli pod przejazdami na ul. Wojska Polskiego oraz 1 Maja.
– Nowa Sól pracuje nad wprowadzeniem miejskiej ustawy krajobrazowej, która ureguluje miejsca, wielkości, a nawet kształty reklam, które będzie można zamieszczać w określonych obszarach miasta

Gazeta Wyborcza Zielona Góra:

– Dużo się mówi, ale mało robi – mówi o parkingach wielopoziomowych Marcin Pabierowski, radny Platformy Obywatelskiej.
– Tomasz Siemiński stracił posadę dyrektora RCAK-u. – Zapomniał, że kulturą rządzi PSL – twierdzą dziennikarze.
– Irena Dziewiałowska z górą 40 lat mieszka przy ul. II Armii w Zielonej Górze. Po dekomunizacji zmieni adres na ul. Ofiar Komunizmu. – Nie chcę. To fatalna nazwa – mówi dziennikarzom. Zamierza walczyć.

Gazeta Lubuska

– Ruszył proces strażaków, którzy chcieli zrobić żart burmistrzowi Krosna Odrzańskiego Markowi Cebule. Omal nie pozbawili go wzroku
– Młody Maciej Niedźwiedzki nowosolanin ma szansę na wyjazd do USA.
– Fabryka łóżek powstanie na obrzeżach Sulęcina.


Tagi
Czytaj więcej