Pracodawcy Strefa Wydarzenia

Pierwsza konferencja Nowej Pracy za nami! [ZDJĘCIA]

W czwartek, 6 kwietnia, oficjalnie spotkali się reprezentanci pięciu przedsiębiorstw, które zaangażowały się w inicjatywę Nowa Praca. W konferencji mającej na celu podsumowanie strategii działania wzięły udział również lokalne media.

Pięć firm ze strefy ekonomicznej w Nowej Soli.: Jost, Mazel, Alumetal oraz Nord połączyło swoje siły dla jeszcze efektywniejszego poszukiwania nowych pracowników. Ze względu na panującą obecnie tendencję tak zwanego „rynku pracownika”, nie jest to zadaniem łatwym – sukces jest możliwy tylko wówczas, gdy wdrożone zostaną niekonwencjonalne metody działania.

Facebook, YouTube, Instagram, a także przejrzysty portal www – to podstawowe narzędzia, jakie wykorzystywane są w działaniach employer brandingowych w ramach przedsięwzięcia Nowa Praca. Poza podstawową funkcją: informowaniu mieszkańców Nowej Soli oraz okolic o ofertach pracy, jej zadaniem jest również pokazywanie sposobu działania konkretnych przedsiębiorstw oraz edukacja w zakresie efektywnego poszukiwania zatrudnienia.

Te „dodane” funkcje wyróżniają inicjatywę i czynią ją bliższą pracownikowi, który ma wyjątkową szansę poznać swojego przyszłego pracodawcę jeszcze zanim zdecyduje się wziąć udział w rekrutacji. Ta i inne kwestie związane  z Nową Pracą zostały poruszone dziś podczas pierwszej oficjalnej konferencji.

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z wydarzenia:


Tagi
Czytaj więcej