Strefa

Pierwsza pomoc w JOST

Warto mieć wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Może się okazać użyteczna w domu, w pracy, na wakacjach. Budowanie świadomości i szkolenia w tym zakresie są dla nas bardzo ważne. Dlatego w JOST Polska postawiliśmy na całodniowy warsztat!

Teoria połączona z praktyką

W JOST uwielbiamy szkolenia, zwłaszcza te, w których wiedzę teoretyczną możemy od razu przetestować w praktyce. W warsztacie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wzięło udział 30 pracowników, którzy pod okiem wykwalifikowanego instruktora ćwiczyli RKO, pozycję boczną ustaloną, reanimację przy użyciu defibrylatora AED i opatrywanie oparzeń i ran. Opatrywanie ran wzbudziło szczególne zainteresowanie – do tych ćwiczeń instruktorzy użyli sztucznej krwi! Ćwiczenia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej okazały się dużym wyzwaniem, bo wykonywaliśmy je na specjalnych fantomach wykorzystywanych do ćwiczeń wykwalifikowanych ratowników medycznych. Fantomy zwracały uwagę na tempo i siłę ucisku. Każdy z nas ćwiczył do osiągnięcia pożądanego przez urządzenie stanu.


Przeczytaj również: JOST w konkursie New Players Poland


Ważna wiedza

Warsztat z pomocy przedmedycznej zostanie w naszej pamięci na długo. Dlaczego? Wiemy jak ważne jest poprawne udzielanie pierwszej pomocy i jak istotna jest świadomość naszych działań. Jesteśmy z siebie naprawdę dumni, że daliśmy radę!


Przeczytaj również: Biegać każdy może!


Zdjęcia w galerii mogą zawierać treści nieprzeznaczone dla użytkowników o słabych nerwach.


Tagi
Czytaj więcej