Aktualność Miasto Strefa

Pierwsze 5 kilometrów ścieżki rowerowej gotowe

W ramach projektu „Kolej na rower” ma powstać 48 km ścieżki rowerowej, która przebiegać będzie przez powiat nowosolski. To ma być wizytówka powiatu.

Ścieżka rowerowa zamiast trasy kolejowej

Budowana jest ścieżka rowerowa, która ma przyczynić się do rozwoju turystyki rowerowej w powiecie. Projekt pod nazwą „Kolej na rower – budowa ścieżek rowerowych w ramach rozwoju transportu ekologicznego na terenie Powiatu Nowosolskiego” ma zostać zrealizowany w tym roku. Ma powstać łącznie 48 km trasy na zlikwidowanej linii kolejowej nr 371, łączącej dawniej Żagań z Wolsztynem. Na budowę zostanie przeznaczone 17,5 mln złotych, z czego 10,7 mln zł pochodzą z funduszy europejskich. Prawdopodobnie trasa będzie połączona z planowaną europejską Velostradą.


Przeczytaj również: Demontują tory. Powstaje ścieżka rowerowa


Oddano pierwszy fragment ścieżki rowerowej

Pierwsze pięć kilometrów zostało oddane do użytku. Jest to fragment od firmy Mazel niemal do mostu w Stanach. Urząd miejski w Nowej Soli informuje, że do końca października 2019 ma zakończyć się cała inwestycja.

ścieżka rowerowa nowa sól

Trasa ma przebiegać przez powiat. Na terenie gminy Kożuchów powstanie 14,85 km ścieżki, w gminie Nowa Sól – 11,60 km, w gminie Otyń – 6,75 km, gminie Kolsko – 13,80 km. W samym mieście Nowa Sól ma to być 1,2 km.

Coraz więcej osób lubi jeździć rowerem, tak spędzają czas wolny, nie tylko wyczynowo. Cały świat buduje ścieżki rowerowe, zachęcając w ten sposób ludzi do tego typu aktywności – czytamy w komentarzu na Facebooku urzędu miejskiego.

Zdjęcia źródło: fb/nowasolpl


Przeczytaj również: Ogłoszono przetarg na rozbudowę miejskiego żłobka w Nowej Soli


 


Tagi
Czytaj więcej