Aktualność Miasto Wydarzenia

Pierwszy Startup Weekend w Lubuskiem za nami! [ZDJĘCIA]

Jak zacząć działać w biznesie i skąd wziąć fundusze na start? Na te i inne pytania odpowiadali goście Startup Weekend Zielona Góra. Wydarzenie zagościło również do Nowej Soli.

Pierwszy Startup Weekend w Lubuskiem

Niedawno ukazał się raport dotyczący innowacyjności poszczególnych województw w Polsce. Lubuskie zajęło w nim ostatnie miejsce. Pisaliśmy o tym tutaj. Problemem z pewnością nie jest brak chęci i pomysłów na biznes, ale głównie brak wiedzy jak zacząć działalność, co jest w niej najważniejsze i gdzie szukać merytorycznej i finansowej pomocy. Na te pytania próbowali odpowiedzieć sobie uczestnicy pierwszego w regionie spotkania dla młodych przedsiębiorców pod znakiem Startup Weekend Zielona Góra.


Przeczytaj również: Lubuskie mało innowacyjnym województwem?


Startup Weekend Zielona Góra w Parku Interior

W sobotę uczestnicy Startup Weekendu Zielona Góra zagościli w Parki Interior, gdzie odbyły się wartościowe debaty odnośnie prowadzenia firmy i możliwości promocji. Podczas warsztatów opracowywano również pomysły na biznes, o których rozmawiali doświadczeni menadżerowie, specjaliści od reklamy i marketingu i sprzedawcy. Na najlepszy pomysł czekało dofinansowanie w wysokości 40 tys. zł. Podczas wydarzenia swoim doświadczeniem biznesowym oraz sposobami zarządzania podzielił się prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, który przez długie lata prowadził własną firmę.

Organizatorem Startup Weekend Zielona Góra jest Organizacja Techstars w składzie: Jolanta Żukowska, Maciej Claudel, Kasia Zagożdzon, Małgorzata Szczepaniak, Agata Kukwa. Patronem wydarzenia była korporacja Google.

Zobacz relację TVP3


Przeczytaj również: Pierwszy Startup Weekend w Nowej SoliTagi
Czytaj więcej