Aktualność Miasto Wydarzenia

Pierwszy Startup Weekend w Nowej Soli

W najbliższy weekend w województwie lubuskim odbędzie się pierwszy w historii regionu Startup Weekend. To wyjątkowe wydarzenie organizowane jest na licencji amerykańskiej, odbędzie się w Nowej Soli i Zielonej Górze.

Porozmawiajmy o pomysłach na biznes

Dotąd wydarzenie odbyło się w 1000 miastach na całym świecie, w 135 krajach. Wzięło w nich udział około ćwierć miliona osób. Do tego grona dołącza właśnie Zielona Góra i Nowa Sól.

Wydarzenie polega na 54-godzinnym maratonie, podczas którego grupy entuzjastów nowych rozwiązań, deweloperów, menedżerów biznesu, guru marketingu, grafików i kreatywnych ludzi opracowują swoje pomysły na biznes. Tworzą zespoły wokół swoich idei, dzielą się doświadczeniem, budują zespoły projektowe, tworzą prototypy rozwiązań i na końcu je prezentują przed jury. Ta wybiera zwycięzców. Zwycięzcy otrzymają nagrodę, 40 000 zł na usługi Parku Interior pomagające wprowadzić zwycięski pomysł na rynek.

> Zapisz się na wydarzenie!

Startup Weekend Zielona Góra z doświadczonymi menadżerami

Współorganizatorem wydarzenia jest globalna organizacja Techstars. Wydarzeniu patronuje korporacja Google. Spotkania prowadzone będą przez doświadczonych menadżerów, którzy podobne wydarzenia prowadzą na zachodzie Europy.

Impreza rozpoczyna się w piątkowy wieczór, kiedy uczestnicy przedstawiają swój pomysł. Uczestnicy którzy przyszli bez pomysłu mogą przyłączyć się do innych. Następnie tworzą zespoły wokół najlepszych pomysłów i spędzają resztę weekendu na walidacji i budowaniu koncepcji. Wspomagani są lokalnymi liderami i mentorami. W niedzielę wieczorem jury wyłania najlepszy model biznesowy – tłumaczy Jolanta Żukowska, organizatorka wydarzenia.

W piątek i niedzielę wydarzenie odbywa się w siedzibie firmy Astec w Zielonej Górze. Sobotę uczestnicy spędzą całą w Nowej Soli, w Parku Technologicznym Interior.

> Polub Startup Weekend na Facebooku

> Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Więcej o wydarzeniu oraz prelegentach dowiecie się tu: Startup Weekend

STARTUP WEEKEND ZIELONA GÓRA
Nowa Sól / Zielona Góra
26-28 października 2018


Tagi
Czytaj więcej