Aktualność Miasto

Plac zabaw na osiedlu Kopernika zyska nowe oblicze

Obecny plac na osiedlu Kopernika jest w trakcie rozbudowy. Montowane są już pierwsze sprzęty. To jednak nie jedyny plac w Nowej Soli, który zostanie zmodernizowany.

To będzie zupełnie nowy plac zabaw

Trwają prace przy rozbudowie placu zabaw na osiedlu Kopernika. Teren zyska nowe oblicze – zostaną tam zamontowane nowe przyrządy do zabaw. Znajdą się tu siłownia zewnętrzna, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, wymieniony zostanie zestaw do gry w koszykówkę, powstanie strefa relaksu ze stołem do gry w szachy i warcaby. Zamontowane będą również nowe ławki, kosze czy utworzone nowe tereny zielone. Wszystko po to, aby dzieci miały lepsze warunki do zabawy i rozwoju.

plac zabaw w nowej soli kopernika


Przeczytaj również: Dawny magazyn solny odzyska blask


Powstanie kolejny plac zabaw

Nie tylko osiedle Kopernika zyska nowe miejsce do zabaw dla dzieci. U zbiegu ulic Długosza, Asnyka i Dygańskiego powstanie kolejny plac zabaw pełen atrakcji dla dzieci i dorosłych. Tu plac będzie miał powierzchnię 280 mkw. oraz nawierzchnię z piasku płukanego. Zamontowane zostaną nowe elementy do zabaw: zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, bujak czteroosobowy, huśtawka typu „bocianie gniazdo”, zestaw sprawnościowy w kształcie stonogi.

plac zabaw w nowej soli

Zdjęcia: fb/nowasolpl

 


Przeczytaj również: Nowosolski szpital będzie rozbudowany


 


Tagi
Czytaj więcej