Aktualność Miasto

Plan na majówkę: Rejsy po Odrze

Oficjalnie rusza sezon rejsowy! Od tego roku statek Laguna należy wyłącznie do miasta Nowa Sól. Czy to coś zmienia w turystyce na Odrze?

Sezon 2021 startuje!

A w zasadzie już wystartował, bo po Odrze turystycznie można było pływać już od poniedziałku, 26 kwietnia. Ze względu na obostrzenia sanitarne, w rejsach może wziąć udział maksymalnie 45 osób, a nie jak w normalnej sytuacji, 90. Cały czas obowiązuje także konieczność noszenia maseczek oraz zachowania dystansu społecznego. Przed wejściem na statek LAguna będzie można także zdezynfekować ręce.


Przeczytaj również: Dwa miliony za statek


Jakie atrakcje na nas czekają?

Jak zapowiadają organizatorzy rejsów, w tym roku będziemy mogli liczyć na nowe atrakcje, które umilą rejs statkiem. Jedną z takich propozycji są rejsy tematyczne, podczas których będzie można wysłuchać wykładu przewodnika, zrobić zdjęcia przyrody pod okiem profesjonalnego fotografa a także wysłuchać opowieści podróżników regionalistów. Dzięki zaangażowaniu historyków, poznamy lepiej nasz region, będziemy mogli skosztować regionalnych potraw czy pośpiewać podczas karaoke! Na Lagunie funkcjonować będzie także bufet.


Przeczytaj również: Ruszają treningi do Rowerowej Stolicy Polski


Czy coś się zmieniło?

Na początku roku informowaliśmy o zmianie właściciela statku Laguna. Właścicielem jednostki jest Nowa Sól, do której w ramach partnerstwa w dalszym rozwoju odrzańskiej turystyki dołączyły Zielona Góra, Głogów i Sulechów. Jeśli chodzi o same rejsy, będą odbywać się według podobnego rozkładu, jak w poprzednich latach. Laguna będzie kursował codziennie, aż do końca października.

Co ciekawe, w tym roku obniżono ceny biletów. Statek dołączył także do Nowosolskiej Karty Seniora, dzięki czemu jej posiadacze będą mogli skorzystać z rabatów.

laguna rejs po Odrze

Źródło: nowasol.pl


Tagi
Czytaj więcej