Aktualność

Po 20 latach jest most z prawdziwego zdarzenia

Nowa konstrukcja zastąpiła drewniany most nad Śląską Ochlą. Teraz mieszkańcy będą mogli bezpiecznie przejechać z Ługów do Czasławia.

Na taką inwestycję w tej części gminy Otyń czekano ponad 20 lat. Inwestycja przeciągała się w czasie, a dotychczasowy drewniany most stawał się coraz bardziej niebezpieczny i stwarzał zagrożenie dla przejeżdżających pojazdów i ludzi. Teraz stoi obiekt z prawdziwego zdarzenia.

Mieszkańcy Czasławia i Ługów długo walczyli o budowę, ale powiat nie chce poprzestać tylko na moście. Planowane są kolejne inwestycje. W przyszłości ma zostać dokończona droga prowadząca do mostu – od strony Ługów i Czasławia. Tu jest jeszcze sporo pracy.

Inwestycja połączyła gminę Otyń z gminą Kożuchów. Most jest okazały i dobrze wykonany. Ma dwa pasy ruchu i jednostronny chodnik. Z pieniędzy krajowych (gminy) przeznaczono na ten cel około 400 tys. złotych. Co ważne, ludzie mogą teraz spokojnie przejeżdżać nawet cięższymi samochodami i nie muszą jak dotychczas jeździć lasem.

W oficjalnym otwarciu wzięli udział mieszkańcy miejscowości, Burmistrz Otynia Barbara Wróblewska oraz Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch, Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak, Wicestarosta Przemysław Ficner i zaproszeni sołtysi.


Przeczytaj również: Centrum przesiadkowe w Nowej Soli. Trwają prace wykończeniowe


Zdjęcie źródło: Tygodnik Krąg


Tagi
Czytaj więcej