Miasto

Po raz kolejny miasto rewitalizuje kamienice

Kolejny raz wspólnoty mieszkaniowe w Nowej Soli mogły starać się o dotację na remonty zabytkowych budynków. Miasto na ten cel przekazało w tym roku 350 tys. złotych.

Rewitalizacja nowosolskich kamienic

Po raz kolejny miasto przeznaczyło pieniądze w ramach dotacji na remont zabytkowych budynków w mieście. W poprzednich latach o dofinansowanie do prac rewitalizacyjnych mogły starać się wspólnoty mieszkaniowe, które spełniały odpowiednie warunki. Dotacja powinna być przeznaczona na ściśle określone prace ujęte w podaniach. Najczęściej były to prace związane z zabezpieczeniem kamienic, odtworzeniem elementów budynku, odnowieniem lub uzupełnieniem tynków. Wspólnoty ubiegające się o dofinansowanie mogły uzyskać zwrot do 30% inwestycji jeśli chodzi o remont dachów i 50% w przypadku remontów elewacji bądź remontów kompleksowych.


Przeczytaj również: Dwa miliony za statek


Które kamienice skorzystają z dotacji?

Miasto w tym roku przeznaczyło 350 tysięcy złotych na dotację na remont budynków wpisanych do rejestru zabytków. W 2021 roku z dofinansowania skorzystają wspólnoty: Arciszewskiego 6 (remont dachu), Muzealna 1 (remont elewacji), Witosa 28 (remont elewacji oraz dachu), Witosa 32 (remont dachu), Wrocławska 18 (remont elewacji oraz dachu), Zjednoczenia 3 (remont elewacji oraz przebudowa kominów), Zjednoczenia 18 (remont dachu), Zjednoczenia 38 (remont elewacji), Parafia pw. św. Antoniego (remont klatek schodowych i korytarzy).


Tagi
Czytaj więcej