Aktualność

Pociągiem do Zielonej Góry w 15 minut?

Od 10 grudnia wszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów PKP.  Ciekawie prezentuje się tabela połączeń na odcinku Nowa Sól - Zielona Góra. Wynika z niej, że podróż pociągiem potrwa jedynie 15 minut. Ceny biletów również wyglądają bardzo konkurencyjnie.

Przewozy Regionalne „Polregio” zdecydowały się wprowadzić w woj. lubuskim „Bilety Dobrych Relacji”. To oznacza tańsze połączenia (nawet o 40 %) na wielu trasach. Jedną z nich jest połączenie Nowa Sól – Zielona Góra. Za przejazd zapłacimy jedynie 6 zł, a według danych z nowego rozkładu podróż nie zajmie więcej niż 15 minut.

To świetna informacja, bowiem ze względu na fatalny stan torów (doczekały się remontu) podróż pociągiem na trasie Zielona Góra – Nowa Sól wynosiła w najgorszych dla podróżnych czasach ponad 50 minut. Czy PKP znowu stanie się atrakcyjnym środkiem komunikacji na krótkiej trasie pomiędzy miastami?

Pociągiem do Berlina

Przewozy Regionalne przygotowały także ofertę biletów do Berlina. Podróż z Zielonej Góry w jedną stronę będzie kosztować 29 euro (121 zł – według kursu euro z 11 grudnia). O wiele atrakcyjniejszą ofertą jest wycieczka grupowa. Pięć osób za bilet zapłaci razem 47, 50 euro (199 zł) – do Berlina większą grupą możemy więc podróżować za 80 zł w dwie strony. Musimy jednak zebrać większą grupę znajomych. Na tym samym bilecie możemy podróżować komunikacją miejską po Berlinie.

Według nowego rozkładu w Lubuskiem znajdą się 124 połączenia. W weekendy pociągi będą kursować na 113 trasach.


Więcej informacji o Nowej Soli znajdziesz w zakładce >> Aktualności


Zobacz też najnowsze >> Oferty pracy w Nowej Soli

 


Tagi
Czytaj więcej