Aktualność Porady

Początek roku? Roześlij CV!

Nowy rok to dobry początek na zmiany i szukanie nowych wyzwań. Poznaj kilka powodów, dla których rozsyłanie swojego CV na początku roku to dobry pomysł.

Nowy rok, nowy Ty – tak mówią. Jest w tym trochę prawdy, z nowym rokiem przychodzi czas podsumowań i tworzenia noworocznych postanowień. Staramy się być lepsi, porzucamy stare nawyki i szukamy dla siebie nowych inspiracji i pomysłów. Ten okres podsumowań może wielu z Was zachęcić do szukania nowej pracy i rozsyłania swojego CV do potencjalnych pracodawców. Dlaczego warto zrobić to akurat teraz?

Podsumowanie działalności

Końcówka starego roku to nie tylko czas na spotkania świąteczne w firmie i branie zaległych urlopów. To także czas podsumowań, raportów i domknięcia ostatnich projektów. Często właśnie w takich momentach odchodzą z firmy osoby, które chcą zmienić pracę i kończą swoje ostatnie projekty i zlecenia. Być może to okazja dla Ciebie by spróbować wejść w ich miejsce?


Przeczytaj również: Ile dni wolnych będziemy mieli w 2020 roku?


Nowe cele i postanowienia

Nowy rok sprzyja nieskończonym analizom, przemyśleniom i podsumowaniom dotychczasowych działań. Być może to dobry moment na zmianę nie tylko pracy, ale też branży? Nie bój się stawiać przed sobą nowych celów i wyzwań – jeśli dusisz się w miejscu, w którym jesteś, nowy rok to najlepszy moment na zamknięcie rozdziału. Pamiętaj tylko, że musisz być naprawdę zdecydowany, że chcesz zająć się nowymi rzeczami. Usiądź do tego na poważnie i wyznacz sobie konkretne cele zawodowe.

Świeży start

Okres świąteczny i noworoczny sprzyja wypoczynkowi. Prawdopodobnie właśnie teraz jesteś wypoczęty i masz świeży umysł. Może dzięki temu doświadczysz przypływu energii i zwiększy się Twoje zaangażowanie? Z większym przekonaniem możesz szukać nowej pracy i rozsyłać swoje CV. Pamiętaj, że nie tylko Ty będziesz wypoczęty, ale także pracownicy rekrutujący nowych pracowników. Być może dzięki temu spojrzą świeżym okiem na Twoją aplikację 😉


Przeczytaj również: Jak nie pisać CV? Najczęściej popełniane błędy.


Nowe projekty i wyzwania

Styczeń to także czas, w którym firmy ustalają budżety na nowy rok i angażują się w nowe projekty. Kolejne wyzwania i projekty to szansa dla Ciebie – często wiąże się to przecież z pozyskiwaniem nowej kadry. Być może szukają właśnie kogoś takiego jak Ty?


Tagi
Czytaj więcej