Aktualność Miasto Wydarzenia

Pomóż uratować życie bliźniaczek – wesprzyj Nowosolską Paczkę

Możesz pomóc chorym bliźniaczkom z Nowej Soli, przekazując dary do loterii fantowej i uczestnicząc w akcji, która rusza 17 września.

17 września w Nowej Soli odbędzie się koncert charytatywny dla Michalinki i Antosi, który otwiera cykl imprez, mających na celu zebranie środków dla potrzebujących mieszkańców miasta i okolic. Inicjatywa Nowosolskiej Paczki to doskonała okazja, aby wesprzeć osoby z naszego otoczenia i pokazać, że nowosolanie nie są obojętni na los chorych i potrzebujących.

Jak można pomóc? Przekazując dary do licytacji i loterii fantowej, która będzie miała miejsce 17 września br. podczas koncertu charytatywnego. Nowosolska Paczka apeluje również do sponsorów, którzy chcieliby wesprzeć akcję pomocową. Stowarzyszenie wspiera już fabryka napędów Nord. Szukamy kolejnych darczyńców.

Razem możemy uratować chore dzieci! Poznajcie ich historię…

Michasia i Antosia mają 17 miesięcy. Jedynym, po czym można je odróżnić są bandaże na rączkach Michasi. Właśnie przeszła drugi etap (z dziesięciu przewidywanych) operacji rozdzielania i formowania paluszków. Antosia i Michasia urodziły się w 33. tygodniu ciąży w zamartwicy. Doszło do zakażenia okołoporodowego. Były niewydolne oddechowo. Dostały po 4 punkty w skali Apgar. Lekarze stwierdzili u obu retinopatię, niedosłuch, wady serduszek, polisyndaktylię (kostna wrodzona wada paluszków u rąk i nóg).

Pierwszy miesiąc życia dziewczynki spędziły w szpitalu. Niedługo trwała radość z powrotu do domu. Po kolejnym miesiącu Antosia zachorowała na zapalenie płuc. Znów trafiła do szpitala. Rozpoczęto intensywne leczenie. Małe i dziurawe serduszko Antosi nie udźwignęło obciążenia i zatrzymało się. Reanimacja. Respirator. I lekarski wyrok „nawet jeśli przeżyje, będzie roślinką”. – Ochrzciliśmy ją w szpitalu żeby… – Pani Natalia, mama dziewczynek, na chwilę przerywa swoją historię, po czym dodaje – Proszę na nie spojrzeć. Czy powiedzieliby Państwo, że one w ogóle są chore?

Dziewczynki, które skończyły drzemkę dokładnie wtedy, gdy usiedliśmy przy stole, wiercą się na kolanach mamy, trochę popłakują zniecierpliwione i przyglądają się nam błękitnymi oczami z całkiem zwyczajną, dziecięcą ciekawością. Nie. Nie powiedzielibyśmy. Niewiele zresztą da się powiedzieć ze ściśniętym gardłem. – Po miesiącu Antosia wróciła do domu. Na przekór słowom lekarza, nie stała się „roślinką”. Tamtą bitwę wygrała. Ale wojna się nie skończyła. W czerwcu ubiegłego roku brzuszek Antosi stał się twardy. Zaczęło się wędrowanie od lekarza do lekarza po diagnozę. Obok śledziony rozrósł się naczyniak. Badania pokazały, że są zmiany również w mózgu. Przerzuty? Uf, nie „świecą”. Tym razem torbiele jednak, nie rak. Antosia od roku poddawana jest chemioterapii. Michasia, bliźniacza siostra Antosi, ma kamicę nerkową i torbiele na jajnikach. Jej serduszko także jest dziurawe. Dziurka nie powiększa się, co prawda, ale i nie zrasta. Być może ich serca będą wymagać operacji, gdy trochę podrosną. Ale przedtem jeszcze co najmniej 8 kolejnych etapów operacji rozdzielenia paluszków u Michasi. Przed Antosią może pięć.

Wyjazdy do klinik, wędrówki między profesorami, prywatne konsultacje, prywatne badania i operacje, które mogą się okazać też prywatne (czas oczekiwania na 1 etap operacji rozdzielenia palców na NFZ, to 7 lat, jeśli przemnożyć to przez liczbę etapów – ostatnia wypadłaby w siedemdziesiąte pierwsze urodziny…) – Nie chcieliśmy kiedyś mówić o chorobie dzieci – dodaje mama bliźniąt – nie chcieliśmy znaleźć się między wieloma innymi proszącymi. Płaciliśmy za co tylko było trzeba. Pieniądze wyparowywały jednak w niewiarygodnym tempie i któregoś dnia skończyły się. Tak zwyczajnie. A do nas dotarło, że to dopiero początek.

Rodzina państwa Gołąb jest pod opieką Fundacji AVALON. Każda zbiórka na rzecz rodziny wpływa na konto tej Fundacji:
KRS 0000270809
Cel: Gołąb, 6809
Nr konta 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
Tytuł: Gołąb, 6809
SMS na nr 75 165/ treść: POMOC 6809 (koszt sms-a to 5zł netto (6,15zł brutto)

Przypominamy też, że Stowarzyszenie Nowosolska Paczka organizuje również zbiórkę na zakup „Nowosolskiego Paczkobusa”, dzięki któremu będzie mogła dostarczać dary i zebrane sprzęty potrzebującym rodzinom. Jeśli chcesz wesprzeć działalność stowarzyszenia, przekaż dowolną sumę pieniędzy na dane poniżej. Liczy się każda kwota!

Dane do wpłaty:
Stowarzyszenie Nowosolska Paczka
ul. Wojska Polskiego 18/5
67-100 Nowa Sól
nr subkonta: 23 1600 1462 1838 6227 2000 0002
tytułem: na zakup Nowosolskiego Paczkobusa


Tagi
Czytaj więcej