Aktualność Miasto

Powiat wyda ponad 100 milionów na inwestycje?

Radni powiatu nowosolskiego ustalili budżet na rok 2019. Chcą wydać 120 mln złotych. Na jakie inwestycje przeznaczą zapisane środki?

Sporo inwestycji w powiecie

W powiecie zaplanowano 120 mln wydatków i 113 mln dochodów na 2019 rok. W planie jest sporo inwestycji. Jedna z najważniejszych to przebudowa dróg powiatowych w Miłakowie i Nowej Soli – ul. Kamiennej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Zielonogórską. Prace odbędą się również na ul. Okrężnej i Starostawskiej w Nowej Soli oraz Zygmuntowskiej w Kożuchowie. Natomiast w Ługach budowane będą chodniki.


Przeczytaj również: W powiecie ruszył program zdrowotny „Miej odwagę, nie nadwagę”


Nie tylko drogi i chodniki

Budżet powiatu zakłada również wsparcie Policji i zakup dla niej samochodu. Ponadto planowane są inwestycje w szkołach (CKZiU, Liceum Ogólnokształcące, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy). Powiat wesprze budowę ścieżki rowerowej w miejscu dawanej linii kolejowej. Zaplanowano także modernizację parkingu przy starostwie oraz zakup systemu kolejowego do wydziału komunikacji.

Nie wszystkim radnym podoba się taki podział pieniędzy. Za przyjęciem projektu budżetu było 13 radnych, którzy mają większość w radzie, wybrali starostę i podejmują decyzje. Przeciw głosowały trzy osoby, a pięć wstrzymało się od głosowania.

Źródło: gazetalubuska.pl


Przeczytaj również: Budowa ścieżki rowerowej przez powiat


 


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.