Miasto

Powstanie mural!

Dopiero za drugim podejściem udało się wyłonić zwycięzcę zorganizowanego przez miasto konkursu na mural.

Sztuka w centrum miasta

Jak pisaliśmy w lutym, Nowa Sól ogłosiła konkurs na projekt i wykonanie muralu na ścianie budynku przy ulicy Wspólnot Głowackiego 3 i Wojska Polskiego 8. Na przedsięwzięcie planowano wydać 60 tysięcy złotych, a sam obraz miał mieć powierzchnię aż 600 metrów kwadratowych. Ostatecznie jednak prace konkursowe, które spłynęły w pierwszym terminie nie przypadły do gustu komisji konkursowej. Koncepcja miała zakładać grafikę o charakterze historycznym, która będzie kojarzyła się z Nową Solą i nawiązywała do jej tradycji, historii i do otoczenia.


Przeczytaj również: Konkurs na mural w Nowej Soli


Trzynastu chętnych

W konkursie udział wzięło aż 13 prac z całej Polski, których autorami byli doświadczeni artyści, którzy muralami zajmują się nie od dziś. Jak przyznaje komisja konkursowa, wybór nie był łatwy a same rozmowy trwały długo i były naprawdę intensywne. Zastanawiano się czy mural powinien przyjąć formę zwykłej widokówki czy może powinien być bardziej artystyczny. Ostatecznie wybrano projekt zielonogórskiego artysty Jakuba Bitki. Projekt w finalnej wersji będzie gotowy dopiero za kilka tygodni, kiedy z artystą odbędą się już rozmowy o jego kształcie i naszych oczekiwaniach. Jak zaznacza Beata Kulczycka, wszyscy w komisji zdają sobie sprawę, że mural nie zaspokoi oczekiwań każdego mieszkańca Nowej Soli, ale mają nadzieję, że obraz spotka się z ciepłym przyjęciem.


Przeczytaj również: Majówkowe obżarstwo. Food Truck Fest i Nowa Praca w Parku Krasnala 


Źródło: Tygodnik Krąg


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.