Miasto

Powstanie nowa droga w mieście

Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski podpisał umowę na budowę nowej drogi gminnej. Co oznacza to dla mieszkańców Nowej Soli?

Droga przez Dozamet

Jak poinformowano na profilu facebookowym urzędu miasta Nowa Sól, prezydent Jacek Milewski podpisał w ostatnich dniach umowę z Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa. Przedmiotem umowy jest budowa drogi gminnej łączącej rondo DOZAMET z ul. Brzozową oraz rozbudowa drogi gminnej w ciągu ul. Brzozowej i ul. Wyspiańskiego. Inwestycja ma kosztować 6.887.613,25 zł brutto i w 60% będzie dofinansowana w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawca umowy udziela 7 lat gwarancji na pracę, którą planuje zakończyć 31 sierpnia 2021 roku.


Przeczytaj również: Czas na trójmiejską ścieżkę rowerową?


Ważna inwestycja w mieście

Urząd miasta twierdzi, że to bardzo ważna inwestycja dla nowosolan, która poprawi ich komfort życia. Dlaczego? Głównym argumetem jest fakt, że samochody dojeżdżające do zakładu zlokalizowanego przy ulicy Hutniczej nie będą musiały przeciskać się wąskimi uliczkami. Nowa droga ma także odciążyć ulicę Piłsudskiego i ułatwić przejazd kierowcom. Planowana inwestycja ma być także domknięciem nowosolskiego ringu, czyli sieci dróg działającej jako obwodnica miasta.


Przeczytaj również: Rewitalizacja dawnej fabryki nici Odra


Co na to mieszkańcy?

Zdania są podzielone. Na profilu urzędu miasta pod informacją o planowanej inwestycji możemy przeczytać zarówno głosy zadowolenia, jak i wątliwości. Komentujący zwracają uwagę, że rozwiązanie to jest niekorzystne dla mieszkańców pobliskich ulic – Hutniczej i Wyspiańskiego. Z oazy spokoju, miejsce zostanie przekształcone w ruchliwą drogę. Pojawiają się też pozytywne głosy nowosolan o możliwości zamknięcia centrum miasta dla ruchu samochodowego. Jak zwykle, każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy – o tym, jak będzie w tym przypadku przekonamy się dopiero za rok.

Źródło zdjęcia i informacji: http://www.nowasol.pl/


Tagi
Czytaj więcej