Aktualność Miasto

Powstanie Powiatowa Rada Seniorów

Nowa Sól to nie tylko miasto młodych, ale także emerytów, rencistów, inwalidów - osób, które potrzebują pomocy i odrobiny zainteresowania.

Powiatowa Rada Seniorów

Powiatowa Rada Seniorów ma powstać z myślą o osobach starszych, ich potrzebach i ciekawych pomysłach. Jej zadaniem ma być przede wszystkim doradzanie i opiniowanie działań podejmowanych przez starostwo. Jak informuje Anna Rybarczyk, rzecznik prasowa starostwa, członkowie rady będą mogli wystąpić do zarządu i rady powiatu z projektami inicjatyw, które będą z ich punktu widzenia konieczne. Do uczestnictwa w Radze Seniorów zaproszono gminy i stowarzyszenia działające na rzecz seniorów.


Przeczytaj również: Krawężniki bratków


Kto z Nowej Soli?

Nową Sól reprezentować będą w Powiatowej Radzie Seniorów Kazimiera Gruczoł i Irena Lemańczyk z Nowosolskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Obie panie mają duże doświadczenie i od lat angażują się w sprawy osób starszych. Zarówno Pani Gruczoł jak i Pani Lemańczyk, zasiadają w zarządzie związku i są na bieżąco ze wszystkimi sprawami. Pierwsze spotkanie w sprawie powołania rady zacznie się w poniedziałek, o godz. 9.30.


Przeczytaj również: VII Bieg do Pustego Grobu za namiTagi
Czytaj więcej