Aktualność Pracodawcy Strefa Wydarzenia

Prace przy budowie nowej fabryki NORD na półmetku

W Szprotawie trwa budowa nowej fabryki silników elektrycznych firmy NORD. Inwestycja powstaje na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Planowane zakończenie prac to druga połowa roku.

Nowa fabryka NORD w Szprotawie

28 czerwca uroczyście podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej fabryki silników elektrycznych NORD. Obecnie prace idą zgodnie z planem i są już na półmetku. Prawdopodobne oddanie całości inwestycji ma przypaść na lipiec lub sierpień 2019. Nowa fabryka NORD w Wiechlicach koło Szprotawy będzie trzecim na świecie tego typu zakładem produkcyjnym grupy po Chinach i Włoszech. Wyposażona będzie w maszyny produkcyjne oparte o najnowszą technologię wytwarzania.


Przeczytaj również: Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę fabryki NORD


Rekrutacja do nowej fabryki już w marcu?

Po zakończeniu budowy planowane jest wyposażenie hal w odpowiednie maszyny i urządzenia. W okolicach lipca i sierpnia fabryka chce uruchomić próbną produkcję, a to oznacza, że firma rozpocznie intensywne poszukiwanie pracowników już na przełomie marca i kwietnia. Na tę chwilę zaplanowanych jest około 50 stanowisk pracy. Plany jednak uzależnione będą od tego jak szybko NORD zdoła otrzymać pełne wyposażenie i uruchomić produkcję.

Inwestycja ma kosztować około 80 mln złotych. Docelowo pracę w nowej fabryce może znaleźć 400 osób, głownie kobiety.


Przeczytaj również: Firma NORD Napędy będzie wspierać uczniów z CKZiU Elektryk w Nowej Soli


 


Tagi
Czytaj więcej