Miasto Pracodawcy Wydarzenia

Pracodawca wybiera pracownika czy odwrotnie? Alumetal i Mazel znają odpowiedź

12 czerwca w Parku Interior w Nowej Soli odbyło się szkolenie dla pracodawców zatytułowane: "Pracodawca z wyboru. Czy employer branding jest odpowiedzią na wyzwania nowego rynku pracy?". W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firmy Alumetal i Mazel.

Czym jest employer branding?

Employer branding to działania, które mają na celu poprawienie i wzmocnienie wizerunku firmy jako solidnego pracodawcy. Innymi słowy – pracodawcy z wyboru. Mają one przyciągać potencjalnych kandydatów do pracy ukazując zakład pracy jako miejsce, w którym mogą oni realizować swoje ambicje, nie tylko zawodowe.

Pojęcie employer brandingu nie jest obce pracodawcom tworzącym inicjatywę Nowa Praca. Działania, jakie podejmują w ramach współpracy, mają na celu aktywizowanie pracowników, pokazywanie sposobu funkcjonowania zakładów, dostarczanie pozapłacowych benefitów. Przykłady? Ostatnia akcja Przystanek Praca czy Biegać Każdy Może, nagrody za udział w wydarzeniach sportowych (m.in. Kaczmarek Electric MTB) i tym podobne.

Za swoje działania i zaangażowanie firmy z inicjatywy Nowa Praca – Alumetal, Jost Polska, Mazel, Nord Napędy – zostały nagrodzone w konkursie Biznes Wrażliwy Społecznie 2018.


Przeczytaj również: Nowa Praca z główną nagrodą w Konkursie Biznes Wrażliwy Społecznie 2018


Pracodawca z wyboru

Nic dziwnego, że pracodawcy szukają nowych sposobów na docieranie do potencjalnych kandydatów poprzez działania pozornie niezwiązane z samymi procesami rekrutacji. Jednym z nich było szkolenie, które odbyło się 12 czerwca w Parku Interior w Nowej Soli. Spotkanie zatytułowane „Pracodawca z wyboru. Czy employer branding jest odpowiedzią na wyzwania nowego rynku pracy?” było okazją do poznania aktualnych trendów z rynku pracy oraz dyskusji na temat problem deficytów kadrowych. W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele firmy Alumetal i Mazel.

Employer branding w rekrutacji

Eksperci z Work Service przygotowali dla pracodawców kilka tematów związanych z rozwiązywaniem problemów kadrowych na współczesnym rynku pracy. Poruszali takie zagadnienia jak: tworzenie strategii employer brandingowej zgodnie z dobrymi praktykami i specyfiką rynku w zachodniej części Polski. W prezentacji „Employer branding w czasach cyfrowych indywidualistów” poruszyli ważny problem sposobów dotarcia do zmieniających się przyzwyczajeń kandydatów do pracy. Był także czas na prezentację praktycznych case study, merytoryczne dyskusje oraz networking przy kawie.


Przeczytaj również: JOST Polska na EBMASTERS


Pracuj w nowoczesnej firmie

Chcesz pracować w firmie, która jest świadoma potrzeb pracowników i otwarta na inicjatywy mające na celu poprawienie satysfakcji z pracy? Już teraz aplikuj do Alumetal, Jost Polska, Mazel lub Nord Napędy. Wszystkie aktualne oferty pracy znajdziesz tutaj: Praca Nowa Sól.

Nie znalazłeś nic dla siebie? Wypełnij formularz, który znajdziesz na stronie głównej i załącz swoje CV – prześlemy Twoją aplikację do wszystkich firm zrzeszonych w inicjatywie Nowa Praca. Pamiętaj, by zaznaczyć w wiadomości swoje umiejętności i preferowane stanowisko pracy.


Tagi
Czytaj więcej