Aktualność Pracodawcy Strefa Wydarzenia

Pracownicy strefy zmierzą się podczas Grand Prix Kaczmarek Electric MTB!

JOST, Alumetal i Nord Napędy zachęcają pracowników do udziału w rywalizacji podczas jednej z najsłynniejszych imprez MTB w Polsce. IX etap w Nowej Soli odbędzie się 3 września 2017 r.

„Inicjatywa chwyciła i pracodawcy zdecydowali się na finansowe wsparcie pracowników chcących w tym roku spróbować swoich sił w wyścigu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Nowej Soli” – cieszy się Bartek, pracownik nowosolskiego JOSTa. Na co dzień inżynier w technicznym planowaniu, prywatnie mąż i tata oraz miłośnik jazdy rowerem. Bartek wyszedł z propozycją, aby w ramach tegorocznego wyścigu kolarskiego w Nowej Soli zorganizować międzyzakładową rywalizację dla Pracowników firm współpracujących w ramach inicjatywy Nowa Praca. Propozycję zaakceptowały Alumetal, JOST oraz Nord Napędy, które zaproponowały swoim pracownikom sfinansowanie udziału w imprezie. Poza tym dla zwycięzców w grupie kolarzy z tych trzech firm ufundowane zostały przez pracodawców nagrody!

Bartek z JOSTa swoją przygodę z wyścigiem Grand Prix Kaczmarek Electric MTB rozpoczął 2 lata temu, właśnie na etapie organizowanym w Nowej Soli. Wtedy sam debiutował, dziś zachęca innych do spróbowania własnych sił. „To świetny sport! Poza tym jazda na rowerze to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu, relaksująca i pozwalająca na chwilę wytchnienia od spraw dnia codziennego” – dodaje. Bartek dołączył  w 2015 do nowosolskiego klubu UKS Peleton. „W klubie jeździ się znacznie lepiej, chociaż nie ukrywam, że początki były ciężkie. Utrzymanie nadanego tempa to wciąż jest wyczyn! Trenujemy właściwie cały rok. Od wiosny do jesieni jeździmy kilka razy w tygodniu – ja po pracy oraz w weekend. Zimą jesteśmy aktywni na basenie i siłowni” – opowiada Bartek. „Klub to przede wszystkim fantastyczni ludzie. Są dla mnie nieocenionym wsparciem. Motywują mnie do wysiłku i ciągłej pracy. Bardzo im za to dziękuję!” – dodaje.

„W tegorocznym wyścigu w Nowej Soli liczymy na wsparcie kibiców – koleżanek i kolegów z pracy! Mamy nadzieję, że będą nas dopingować razem z naszymi najwierniejszymi fanami – dla mnie takimi są żona i dzieci” – żartuje Bartek.

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB to cykl wyścigów rowerowych na trasach województwa lubuskiego, wielkopolskiego oraz dolnośląskiego organizowany w tym roku po raz siódmy. Biorą w niej udział zarówno amatorzy jak i profesjonaliści (klasyfikowani w osobnej kategorii). Inicjatorem i głównym sponsorem jest firma Kaczmarek Electric SA. Etap Nowosolski, który odbędzie się 03.09.2017, współorganizuje klub kolarski UKS Peleton z Nowej Soli.

Więcej informacji o wyścigu znajdziecie  >> TUTAJ


Tagi
Czytaj więcej