Pracodawcy

Pracowniczy Program Emerytalny w JOST

Pracowniczy Program Emerytalny debiutuje w JOST Polska.

Pracowniczy Program Emerytalny

Inwestowanie w różnego rodzaju programy emerytalne jest ostatnio bardzo popularne wśród pracowników. To rozwiązanie, które pozwala zabezpieczyć przyszłość i zapewnia poczucie komfortu – pracownik wie, że odkłada na własną emeryturę. Jedną z opcji jest Pracowniczy Program Emerytalny, którego istotą jest, zgodnie z treścią art. 3 ustawy o pracowniczych programach emerytalnych (PPE) z 2004 r., długoterminowe gromadzenie środków pochodzących z wpłat pracodawcy oraz uczestnika, wypłacanych uczestnikowi w wieku emerytalnym.


Przeczytaj również: Rowerem nad morze?


PPE w JOST

W JOST rozpoczęliśmy oszczędzanie na przyszłą emeryturę w ramach Pracowniczego Programu Emerytalnego (PPE). Deklaracje przystąpienia złożyło niemal 80% uprawnionych pracowników. Zgodnie z umową zakładową, prawo do uczestnictwa w programie ma każdy pracownik z co najmniej 12 miesięcznym stażem pracy w JOST. Pracodawca finansuje składkę podstawową w wysokości 3,5% miesięcznego wynagrodzenia brutto. Część pracowników zadeklarowała dodatkową dobrowolną składkę.


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.