Aktualność

Profilaktyka nowotworów. Nowosolanie zbadają się za darmo

Mieszkańcy Nowej Soli i powiatu nowosolskiego będą mogli uczestniczyć w darmowych badaniach przesiewowych raka jelita grubego. Rusza też kolejna edycja Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Zobacz, jakie są warunki rejestracji.

Bezpłatne badania w powiecie nowosolskim

Urząd Marszałkowski oraz Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze Sp. z o.o. organizują bezpłatne, profilaktyczne badania przesiewowe raka jelita grubego. Wszystko to w ramach programu „Kolonoskopia dla osób pracujących, uczących się lub mieszkających w powiatach województwa lubuskiego: krośnieńskim, nowosolskim, zielonogórskim, żagańskim, żarskim”. Akcja jest skierowana do osób, które równocześnie:

  • mieszkają, uczą się lub pracują na terenie powiatu nowosolskiego,
  • w ciągu ostatnich 10 lat nie wykonywały kolonoskopii,
  • mają od 55 do 64 lat lub w przypadku których potwierdzono obciążenie genetyczne pochodzące z rodziny HNPCC lub FAP.

Jak podkreślają organizatorzy, badania mają być wykonywane indywidualnie, bez kolejki oraz kontaktu z innymi pacjentami. Odbędą się natomiast w godzinach popołudniowych na terenie Centralnej Endoskopii Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze Sp. z o.o.

Dane do rejestracji:

(68) 32 96 618

poniedziałek-piątek

8:00-15:00


Przeczytaj również: Razem po zdrowie. Festyn rodzinny w Nowej Soli


Skuteczna profilaktyka nowotworów

Ale to nie koniec. Właśnie startuje kolejna odsłona Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Udział w całkowicie darmowych badaniach mogą wziąć osoby w wieku 40-65 lat, u których występuje przynajmniej jeden z sześciu następujących objawów: ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, niedrożność nosa lub krwawiący wyciek z nosa, ból w trakcie oraz/lub problemy z przełykaniem, a także pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone lub białe naloty w jamie ustnej. Co ważne, dolegliwości powinny się utrzymywać dłużej niż 3 tygodnie. Nie mogą być też związane z infekcją górnych dróg oddechowych.

Dane do rejestracji:

(68) 32 96 621

poniedziałek-piątek

8:00-15:00

 

Źródło: informacje o akcji udostępnione na oficjalnym profilu miasta Nowa Sól


Tagi
Czytaj więcej