Pracodawcy

Program wsparcia pracowników w AB Foods

Rozwój firmy nie byłby możliwy bez rozwoju i spokoju ducha jej pracowników. AB Foods własnie wdraża u siebie Program Wsparcia Pracowników, który zapewnia im dostęp do różnego rodzaju specjalistów.

Czym jest Program Wsparcia Pracowników?

Ideą EAP (Employee Assistance Program), czyli Programu Wsparcia Pracowników,  jest zapewnienie pomocy wszystkim pracownikom danej firmy poprzez kontakt ze specjalistami. Głównym celem programu, ma być wspomaganie pracowników tak, by było im łatwiej radzić sobie z problemami, z którymi spotykają się zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. AB Foods stawia na dobre samopoczucie pracowników, które może przełożyć się na wzrost ich motywacji i produktywności. Co należy do głównych zalet takiego programu?

  • Liczba obszarów wsparcia, które mogą uzyskać pracownicy. Do ich dyspozycji są specjaliści z zakresu prawa, psychologii, finansów i hr;
  • Program obejmuje każdego pracownika, bez względu na jego stanowisko w firmie, oraz jego najbliższych;
  • Specjaliści dostępni są dla pracowników codziennie i o każdej porze dnia;
  • Pomoc może być udzielana na różne sposoby. Ze specjalistami można skontaktować się mailowo, telefonicznie, poprzez czat lub czat wideo. Dodatkową opcją są też spotkania osobiste;
  • Program Wsparcia Pracowników zapewnia całkowitą anonimowość i poufność.

Przeczytaj również: Jakie benefity liczą się dla pracowników w 2020 roku?


W jakich sytuacjach pracownicy AB Foods mogą skorzystać z programu wsparcia?

W badaniu analizowanym przez Harvard Business Review możemy przeczytać, że zadowoleni pracownicy są średnio o 31% bardziej produktywni i osiągają lepsze wyniki w sprzedaży aż o 37%. Na poziom satysfakcji z pracy ma wpływ naprawdę wiele czynników. Jest on związany często z możliwościami rozwoju, sposobami wynagradzania pracowników, metodami zarządzania i komunikacji. Ważna jest także atmosfera w pracy i jej warunki.

Dzięki Programowi Wsparcia Pracowników, który AB Foods wprowadził do swojej firmy, pracownicy mają szanse na uzyskanie pomocy w problematycznych sytuacjach. Gdy w życiu pojawia się stres, negatywne myśli czy kryzysowe sytuacje, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Program Wsparcia Pracowników nie wiąże się jedynie ze sprawami zawodowymi – z pomocy można skorzystać także w sytuacjach osobistych, takich jak utrata kogoś bliskiego, rozwód, sprawy spadkowe czy zaciągnięcie kredytu. Osoby zatrudnione w AB Foods mogą skonsultować się ze specjalistami w obszarach pracowniczych , ale także dotyczących rozwoju zawodowego z certyfikowanym coachem.

 

 


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.