Aktualność

Projekt firm z Nowej Pracy dla uczniów „Spożywczaka”

Kolejna wspólna inicjatywa firm z Nowej Pracy. Tym razem ruszył projekt dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli. W ramach wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję poznać od wewnątrz firmy z nowosolskiej strefy gospodarczej. Na późniejszym etapie wezmą udział w konkursie organizowanym przez: Alumetal, Jost, Mazel, Nord i Nowavent.

Prosta idea – połączyć młodzież z firmami z Nowej Soli

Za nami już pierwsze spotkanie uczestników, którzy podzielili się na pięć trzyosobowych drużyn. Ich zadaniem będzie stworzyć materiał wideo na temat wybranej firmy. Podczas wczorajszego szkolenia w rolę mentorów wcielili się Bartek Beny Benewiat i Maciej Iwo Adaszyński z agencji Reprezentuj.com – reklama i wydarzenia, którzy wtajemniczali adeptów w sztukę skutecznego i przekonującego wideo.

Co na to młodzież?

Z uczniami na szkoleniu pojawiła się nauczycielka przedmiotów zawodowych i logistycznych, Violetta Cichomska-Capińska, w nowosolskim „Spożywczaku” pełniąca dodatkowo funkcję koordynatora ds. kontaktów z przedsiębiorcami i instytucjami.

Młodzież jest podekscytowana udziałem w tym projekcie. Niektórzy z nich mieli już okazję odbywać praktyki w firmach z Nowej Pracy. Okazuje się, że wspominają je tak dobrze, że chętnie to doświadczenie powtórzą.

Cieszę się, że firmy z Nowej Pracy skracają dystans i pozwalają młodym się z nimi oswoić, i poznać od zaplecza. Mamy w regionie dużych graczy, którzy mają do zaoferowania ciekawe, rozwojowe i różnorodne miejsca pracy. To ważne, żeby młodzież znała te opcje, gdy nadejdzie ich pora na start na rynku pracy. Nie muszą wyjeżdżać z naszego miasta w pogoni za możliwościami, bo i tu naprawdę mogą znaleźć interesujące opcje. Obserwowałam uczniów, słuchałam ich wrażeń i powiem jedno – chłonęli, jak gąbki”– skomentowała po warsztatach Opiekunka z ramienia szkoły.

Szczegóły projektu zdradzimy niebawem.
Śledźcie nasz portal i profil na facebooku – będziemy informować o postępach projektu.

projekt nowa praca dla uczniów zsp nr 4

Nowy projekt inicjatywy Nowa Praca dla uczniów ZSP nr 4, warsztaty z Reprezentuj.com

 

Zaciekawieni uczniowie podczas szkolenia z Reprezentuj.com

Zaciekawieni uczniowie podczas szkolenia z Reprezentuj.com

 

Frekwencja uczniów dopisała

Frekwencja uczniów dopisała

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli nie po raz pierwszy występują na naszym portalu. Zobacz, jak dzielą się swoimi pasjami


Tagi
Czytaj więcej