Aktualność Wydarzenia

Bezpłatne warsztaty dla przyszłych innowatorów z PFR i Google

Jak pobudzić kreatywne myślenie i stworzyć od podstaw innowacyjny biznes lub projekt? Jak sprawdzić czego potrzebują przyszli klienci? Tego można się nauczyć, podczas całodniowych, bezpłatnych warsztatów „Projektanci Innowacji PFR” organizowanych przez Google i Polski Fundusz Rozwoju.

 Warsztaty „Projektanci Innowacji PFR”

Warsztaty odbędą się Uniwersytet Zielonogórski, Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki, ulica Szafrana 2. Aby wziąć w nich udział wystarczy wejść na stronę Projektanci Innowacji PFR, wybrać miasto oraz termin i wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona, więc na warsztaty zostaną zaproszone osoby, które najlepiej umotywują chęć swojego udziału. Warto próbować! Po pierwsze, warsztaty nic nie kosztują, po drugie, to szansa na udział w profesjonalnym szkoleniu, a po trzecie na zakończenie uczestnicy otrzymują certyfikat, potwierdzający zdobyte umiejętności.


Przeczytaj również: V Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji już w listopadzie


Projektanci Innowacji PFR – dla kogo jest ten program?

Głównymi kryteriami uczestnictwa są chęć rozwoju, zdobycia nowych umiejętności i pracy nad obecnymi lub przyszłymi pomysłami. Nie ma innych wymagań – w wydarzeniu może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku, wykształcenia i zawodu. Najbliższe warsztaty odbędą się w Zielonej Górze. Na warsztatach będzie można m.in. zapoznać się z metodą “design thinking”. Jak tłumaczą organizatorzy, “design thinking” to usystematyzowany proces, dzięki któremu każdy może rozwinąć swój pomysł od początkowej idei do stworzenia prototypu, zarysu działania firmy lub projektu społecznego. Podczas warsztatów trenerzy pokażą jak zidentyfikować realne problemy użytkowników, tworzyć radykalnie innowacyjne rozwiązania i testować stworzone koncepcje produktów i usług.

W pierwszej edycji „Projektantów Innowacji PFR” w warsztatach wzięło udział blisko 1300 osób w całej Polsce. Wiele z nich stworzyło prototypy swoich produktów, które w przyszłości zamierzają wprowadzić na rynek, a aż 9 proc. uczestników założyło swój startup.

Program ma wspierać rozwój ekosystemu innowacji w naszym kraju poprzez tworzenie i rozwijanie umiejętności miękkich, np. wśród młodych osób, które jeszcze się uczą lub właśnie wchodzą na rynek pracy.

Więcej informacji o programie i zapisy na warsztaty: https://events.withgoogle.com/projektanci-innowacji-pfr-zielona-gora-uz-2011/#content


Tagi
Czytaj więcej