Aktualność Miasto

Umowa na przebudowę „Elektryka” podpisana!

Rozbudowa Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego będzie jedną z najważniejszych i największych inwestycji oświatowych w powiecie nowosolskim w ostatnim czasie.

Nowoczesne pracownie

„Elektryk” po przebudowie ma wzbogacić się o nowoczesne pracownie do praktycznej nauki zawodu. Przy Piłsudskiego 65 znajdą się między innymi pracownie procesów produkcyjnych, pracownie fotograficzne, laboratorium miernictwa elektrycznego a także kompleks CNC. W planach jest też uruchomienie ogródka energetycznego związanego z energią odnawialną.


Przeczytaj również: Park Interior w Nowej Soli będzie rozbudowany


Pomoc instytucji

Funkcjonowanie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego „Elektryk” mają wspierać działające w regionie instytucje – inne szkoły, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie czy Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna. By móc zacząć współpracę jak najszybciej, starostwo ustala harmonogram prac z wykonawcą przebudowy.


Przeczytaj również: Remont zabytkowych kamienic w Nowej Soli


12 milionów

Inwestycja współfinansowana jest z trzech programów unijnych, a jej koszt to około 12 milionów złotych. Nowosolska szkoła będzie na pewno jedną z nowocześniejszych w regionie, będzie także się wyróżniać w skali kraju. Prace budowlane potrwają do czerwca 2020 roku.


Tagi
Czytaj więcej