Aktualność Miasto

Przebudowa placu zabaw w Nowej Soli

Trwa modernizacja jednego z nowosolskich placów zabaw. Kiedy zakończą się prace i jak park wygląda w tym momencie? Sprawdź.

Nowa Sól coraz piękniejsza

9 września 2021 roku prezydent Nowej Soli, Jacek Milewski, poinformował mieszkańców miasta o starcie kolejnej inwestycji. Chodzi o przebudowę chodników na ulicach Wandy, Szkolnej i Starych Szeregów oraz jezdni i chodników przy ulicy Harcerskiej. W ubiegłym tygodniu zapadła również decyzja o powstaniu nowej siłowni zewnętrznej przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jak się okazało, to nie koniec niespodzianek. Jeszcze we wrześniu ma zakończyć się przebudowa placu zabaw na zbiegu ulic Kasprzaka i Traugutta. Już teraz nowosolanie mogą podziwiać pierwsze efekty modernizacji. Na terenie parku zostały już zamontowane pierwsze urządzenia i akcesoria. Co jeszcze jest w planach?


Przeczytaj również: Będzie nowa siłownia pod chmurką. Również dla niepełnosprawnych


Jak będzie wyglądać nowy plac zabaw?

Jak możemy przeczytać na stronie Nowej Soli, całość zostanie podzielona trzy funkcjonalne strefy:

  • aktywności – to właśnie tutaj staną różnego rodzaju urządzenia o charakterze sprawnościowym, między innymi trampoliny ziemne oraz linarium;
  • relaksu – plaża będzie wyposażona w leżaki i parasole; jej nawierzchnia ma zostać wykonana ze specjalnego piasku płukanego;
  • seniora – będzie okazja do rehabilitacji, poprawy zdrowia i ćwiczeń, które w założeniu mają zapobiec pogarszającej się sprawności fizycznej. Wszystko dzięki dedykowanym urządzeniom i sprzętom przeznaczonym dla osób starszych. Strefa seniora będzie utwardzona betonową kostką brukową.

Na jakim etapie są prace? Zobacz fotorelację udostępnioną przez prezydenta miasta:


Tagi
Czytaj więcej