Aktualność Miasto

Przedterminowe wybory prezydenta Nowej Soli

Już na początku stycznia nowosolanie ponownie ruszą do urn. Tym razem, będziemy głosować w przedterminowych wyborach na prezydenta miasta.

Zmiana warty

Przedwczesne wybory na włodarza miasta spowodowane są oczywiście wyborem ówczesnego prezydenta, Wadima Tyszkiewicza, na urząd Senatora RP. Tyszkiewicz pełnił funkcję prezydenta Nowej Soli od prawie dwóch dekad – pierwszy raz objął urząd w 2002 roku. Jak wielokrotnie zaznaczał, Tyszkiewicz w przedterminowych wyborach w Nowej Soli, popiera swojego wieloletniego zastępcę Jacka Milewskiego. Od 5 listopada 2019 roku, decyzją premiera, obowiązki prezydenta Nowej Soli pełni Maciej Jankowski.


Przeczytaj również: Barometr zawodów 2020


Kandydaci na prezydenta miasta

5 stycznia 2020 roku o fotel prezydenta miasta walczyć będzie czterech kandydatów. Wśród nich znajduje się wspomniany wcześniej Jacek Milewski, który przez 17 lat pełnił funkcję zastępcy Wadima Tyszkiewicza. Z poparciem Prawa i Sprawiedliwości startuje 34-letni Przemysław Ficner, który obecnie jest pracownikiem urzędu gminy Nowa Sól. Obok nich do walki staje przedstawiciel PSL, Mirosław Olejniczak. Ostatnim z kandydatów jest Robert Paluch, były wojewoda lubuski i sekretarz PiS. Aby zarejestrować kandydata na prezydenta Nowej Soli, komitety musiały zebrać minimum 1,5 tys. podpisów mieszkańców.


Tagi
Czytaj więcej