Aktualność Miasto

Przerwa techniczna w Rejestrze Dowodów Osobistych

Ze względu na nowe przepisy, nowosolski Rejestr Dowodów Osobistych planuje 1 marca konieczną przerwę techniczną w przyjmowaniu wniosków o dowody osobiste.

Nowe dowody osobiste

29 stycznia 2019 roku weszła w życie ustawa, która określa wytyczne co do nowych dowodów osobistych. Nowe przepisy szczegółowo regulują zalecenia związane z nowymi dokumentami. Ustawa nie tylko precyzuje jak będą one wyglądały, ale także jest odpowiedzią na unijne wymagania odnośnie ich wielofunkcyjności. Wszystkie dowody osobiste mają posiadać warstwę elektroniczną będącą jednocześnie nośnikiem różnych certyfikatów – potwierdzenia obecności, identyfikacji osoby czy podpisu osobistego.


Przeczytaj również: Rekrutacja do publicznych przedszkoli w Nowej Soli


Wdrożenie przepisów

W związku z zaplanowanym wdrażaniem przepisów nowej ustawy, w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych 1 marca nastąpi konieczna przerwa techniczna. Wnioski o dowody osobiste będą przyjmowane tego dnia jedynie do 11.30. Gotowy dowód osobisty będzie można odebrać wyłącznie do godziny 12.00. W późniejszych godzinach nie będzie możliwości załatwić jakichkolwiek spraw związanych z dowodami osobistymi. Dodatkowo, od 27 lutego nie będzie możliwości złożenia wniosku elektronicznie. Urząd zachęca do załatwienia swoich spraw wcześniej i przeprasza za wszelkie niedogodności.


Przeczytaj również: W powiecie brakuje elektromonterówTagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.