Miasto Wydarzenia

Przyjdź na spotkanie i zdobądź środki na rozwój firmy

Prowadzisz firmę? Szukasz środków na rozwój i szkolenia dla pracowników? Przyjdź na spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców w Nowej Soli.

25 marca 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Nowej Soli odbędzie się bezpłatne spotkanie organizowane przez Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze. Jesteś przedsiębiorcą z województwa lubuskiego? Szukasz pieniędzy na rozwój swojej działalności lub na szkolenia? To spotkanie jest dla Ciebie!

Jak pozyskać dofinansowanie na szkolenia dla pracowników?

Jednym z tematów spotkania będą możliwości oferowane przez bony rozwojowe realizowane na terenie województwa lubuskiego. Dzięki nim każdy pracodawca będzie mógł pozyskać środki na podniesienie kwalifikacji swoich pracowników, a co za tym idzie – poprawić jakość swoich usług, podnieść wydajność pracy i zakres umiejętności zespołu. Pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego opowiedzą także o programie Wiedza Edukacja Rozwój, skoncentrowanego wokół 5 osi priorytetowych: osoby młode na rynku pracy (oś I); efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji (oś II); szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju (oś III); innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa (oś IV); pomoc techniczna (oś V).

Rozwój działalności i innowacje

Pracodawcy będą mogli poznać także programy wspierające rozwój lubuskich firm. Organizatorzy poruszą takie zagadnienia jak:

  • wsparcie lubuskich przedsiębiorców na rozwoju działalności gospodarczej, w tym m.in. unijne pożyczki dla MŚP;
  • dofinansowanie na opracowanie strategii eksportowej firmy oraz udział w targach i misjach gospodarczych;
  • innowacyjne usługi tj. STEP i Innovation Coach oraz nowe innowacyjne usługi Agencji Rozwoju Regionalnego, skierowane do lubuskich przedsiębiorców.

Spotkanie odbędzie się 25 marca 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Nowej Soli przy ul. Moniuszki 3 między 10:00 a 13:00. 

!! Udział jest darmowy, ale obowiązują zapisy poprzez formularz na stronie: http://rpo.lubuskie.pl/-/spotkanie-informacyjne-dla-przedsiebiorcow-nowa-sol


Tagi
Czytaj więcej