Pracodawcy Strefa Wydarzenia

Przystanek Praca w Alumetal i AB Foods

7 czerwca odbyła się pierwsza tura spotkań z pracodawcami w ramach akcji Przystanek Praca. Zobacz, co firmy ze strefy ekonomicznej przygotowały dla swoich gości.

Przystanek Praca – druga edycja

Duże zainteresowanie pierwszą edycją akcji Przystanek Praca spowodowało, że pracodawcy z nowosolskiej strefy ekonomicznej postanowili ponownie zaprosić do siebie wszystkie osoby, które chcą bliżej poznać pracę ich zakładów. Tym razem spotkania zostały przewidziane na dwa dni: 7 i 14 czerwca.  By móc lepiej zaprezentować pracę każdej z firm, zamiast soboty wybraliśmy piątek, kiedy każdy z zakładów prężnie działa, a pracownicy mogą odpowiedzieć na każde pytanie. Za nami pierwsza tura – uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak działa i funkcjonuje zakład Alumetal i AB Foods.

Przeczytaj również: Przystanek Praca: Po raz drugi pracodawcy zapraszają do siebie

Produkcja stopów aluminiowych, ekologistyka, recykling

Pierwszą firmą, jaką zobaczyli odwiedzający, był zakład Alumetal. Goście poznali krótką historię firmy oraz dokładne obszary działania. Firma Alumetal, słynąca z produkcji wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych, zajmuje się bowiem także ekologistyką oraz recyclingiem części aluminiowych. Uczestnicy przeszli też krótkie szkolenie BHP, po którym mogli wejść na teren zakładu i z bliska zobaczyć niektóre procesy produkcyjne.

“Kierownik pokazał nam jak wygląda zakład od wewnątrz, czym się zajmują, etapy powstawania rzeczy, które wytwarzają, czyli stopy aluminiowe “gąski”, stopy odlewcze i tym podobne. Po wizycie dostaliśmy małe upominki od firmy. Bardzo mi się podobało zwiedzanie tych firm i dowiedziałam się bardzo wielu przydatnych informacji, o których bym się nie dowiedziała bez tej możliwości. Jestem zainteresowana praktykami w tych zakładach.” – Powiedziała nam Justyna Świniarek, uczennica technikum w Nowej Soli.

Jak wygląda produkcja żywności?

Goście firmy AB Foods mieli okazję nie tylko poznać zakład, ale także przyjrzeć się zasadom produkcji żywności. Ważnym tematem, którego nie mogło zabraknąć podczas prezentacji tej firmy, były procedury bezpieczeństwa. Uczestnicy poznali rygorystyczne normy obowiązujące na terenie zakładu, w którym przygotowywana jest żywność. Jak sami podkreślali, nie zdawali sobie sprawy, jak wiele procedur każdy pracownik musi przestrzegać i jak ważne jest to dla funkcjonowania zakładu.

“Na samym początku musieliśmy zadbać o prawidłowy ubiór czyli dostaliśmy fartuch, czepki, kamizelki, worki na buty oraz rękawiczki jeśli ktoś miał pomalowane paznokcie, aby podczas oprowadzania nas po hali przypadkiem lakier nie trafił do wyrobu gotowego. Dostaliśmy również woreczki na biżuterię, ponieważ będąc na hali nie można było nic na sobie mieć, pracownicy również przestrzegali tej zasady, aby zachować bezpieczeństwo i aby nic do produktu się przypadkiem nie dostało. Sama firma zajmuje się produkcją żywności taką jak sosy indyjskie jako dodatek do dań oraz przyprawy, dlatego są szeroko wysokie wymogi robiąc przy tym stanowisku. Na zakończenie otrzymaliśmy upominki. Jestem bardzo zadowolona, że mogłam wziąć udział w takim przedsięwzięciu. Na pewno jeszcze kiedyś skorzystam z takiego wyjścia.” – Podsumowała spotkanie Alicja Ratajczak, uczennica z drugiej klasy Technikum Logistycznego.

AB Foods odwiedziło łącznie 11 osób. Wśród nich znalazła się także grupa młodych, ambitnych dziewcząt, które przygotowują się do wejścia na rynek pracy. Przywitała ich Agnieszka Stramek, która przeprowadziła prezentację o firmie i opowiedziała o zakładzie, warunkach pracy, a także o otwartych rekrutacjach. Kolejnym punktem programu była wycieczka po produkcji. Dwóch liderów produkcji zatrudnionych w firmie oprowadziło gości i opowiadało o toku produkcji, linii produkcyjnej oraz o samych produktach, które powstają w AB Foods. Zwiedzających zainteresowały systemy bezpieczeństwa żywności i jakości. Wielu z nich zostawiło swoje CV.

Jost, Nord Napędy i Mazel zapraszają do siebie

To jeszcze nie koniec naszej akcji. Druga tura spotkań odbędzie się już 14 czerwca, kiedy to drzwi swoich zakładów otworzą trzy pozostałe firmy współtworzące inicjatywę Nowa Praca: Jost, Nord Napędy oraz Mazel.

Zapisy trwają w wydarzeniu: Drugi Przystanek Praca 14 czerwca

Udział w akcji jest bezpłatny, ale niezbędna jest wcześniejsza rejestracja. Większość wejściówek została już zarezerwowana, dlatego nie czekaj, kliknij w link powyżej i dołącz do zwiedzających.

Nie wiesz jak dotrzeć na miejsce na czas? Sprawdź rozkład jazdy autobusów – to do niego dostosowaliśmy godziny zwiedzania:


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.