Pracodawcy Strefa Wydarzenia

Przystanek Praca w Alumetal

7 czerwca odbyła się pierwsza tura spotkań z pracodawcami w ramach akcji Przystanek Praca. Zobacz, co firmy ze strefy ekonomicznej przygotowały dla swoich gości.

Przystanek Praca – druga edycja

Duże zainteresowanie pierwszą edycją akcji Przystanek Praca spowodowało, że pracodawcy z nowosolskiej strefy ekonomicznej postanowili ponownie zaprosić do siebie wszystkie osoby, które chcą bliżej poznać pracę ich zakładów. Tym razem spotkania zostały przewidziane na dwa dni: 7 i 14 czerwca.  By móc lepiej zaprezentować pracę każdej z firm, zamiast soboty wybraliśmy piątek, kiedy każdy z zakładów prężnie działa, a pracownicy mogą odpowiedzieć na każde pytanie. Za nami pierwsza tura – uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak działa i funkcjonuje zakład Alumetal.

Przeczytaj również: Przystanek Praca: Po raz drugi pracodawcy zapraszają do siebie

Produkcja stopów aluminiowych, ekologistyka, recykling

Pierwszą firmą, jaką zobaczyli odwiedzający, był zakład Alumetal. Goście poznali krótką historię firmy oraz dokładne obszary działania. Firma Alumetal, słynąca z produkcji wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych, zajmuje się bowiem także ekologistyką oraz recyclingiem części aluminiowych. Uczestnicy przeszli też krótkie szkolenie BHP, po którym mogli wejść na teren zakładu i z bliska zobaczyć niektóre procesy produkcyjne.

„Kierownik pokazał nam jak wygląda zakład od wewnątrz, czym się zajmują, etapy powstawania rzeczy, które wytwarzają, czyli stopy aluminiowe „gąski”, stopy odlewcze i tym podobne. Po wizycie dostaliśmy małe upominki od firmy. Bardzo mi się podobało zwiedzanie tych firm i dowiedziałam się bardzo wielu przydatnych informacji, o których bym się nie dowiedziała bez tej możliwości. Jestem zainteresowana praktykami w tych zakładach.” – Powiedziała nam Justyna Świniarek, uczennica technikum w Nowej Soli.

Jost, Nord Napędy i Mazel zapraszają do siebie

To jeszcze nie koniec naszej akcji. Druga tura spotkań odbędzie się już 14 czerwca, kiedy to drzwi swoich zakładów otworzą trzy pozostałe firmy współtworzące inicjatywę Nowa Praca: Jost, Nord Napędy oraz Mazel.

Zapisy trwają w wydarzeniu: Drugi Przystanek Praca 14 czerwca

Udział w akcji jest bezpłatny, ale niezbędna jest wcześniejsza rejestracja. Większość wejściówek została już zarezerwowana, dlatego nie czekaj, kliknij w link powyżej i dołącz do zwiedzających.

Nie wiesz jak dotrzeć na miejsce na czas? Sprawdź rozkład jazdy autobusów – to do niego dostosowaliśmy godziny zwiedzania:


Tagi
Czytaj więcej