Pracodawcy

Przystanek Praca w Mazelu, NORD i JOST

Druga tura akcji Przystanek Praca za nami. 14 czerwca pracodawców odwiedziły kolejne osoby zainteresowane pracą w nowosolskich firmach. Jak przebiegał ten dzień w NORD, JOST i Mazelu?

Przystanek Praca po raz drugi

Przystanek Praca w tym roku miał swoją drugą edycję – pracodawcy zachęceni zeszłorocznym sukcesem postanowili po raz kolejny otworzyć swoje drzwi dla osób zainteresowanych pracą w ich przedsiębiorstwach. W tym roku akcja podzielona została na dwa dni – 7 i 14 czerwca. O pierwszej turze, która odbyła się w Alumetalu, możecie przeczytać w jednym z naszych poprzednich wpisów. W poprzedni piątek mogliśmy gościć potencjalnych pracowników w Mazelu, NORD i JOST Polska.

 

Mazel elektryzuje

Firma Mazel działa w branży elektroenergetycznej od ponad 30 lat i dostarcza kompleksowych usług z zakresu instalacji elektrycznych, automatyki przemysłowej czy energetyki zawodowej. Podczas piątkowego spaceru po przedsiębiorstwie, zwiedzający mogli zobaczyć stanowiska pracy i porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za wszelkie procesy.  Jak wygląda droga do udanej instalacji elektrycznej? Zaczynamy od koncepcji, przez projektowanie, aż po programowanie i montaż szaf zasilających – o tym wszystkim można było przekonać się odwiedzając każdy zakątek firmy. Każdy uczestnik mógł znaleźć dla siebie coś interesującego i szczegółowo wypytać o system pracy i atmosferę panującą w firmie.

NORD gościnnie

Na spotkanie do nowosolskiej firmy NORD Napędy przyszło dziewięciu śmiałków, którzy byli chętni poznać pracę firmy od tak zwanej podszewki. Podczas godzinnego zwiedzania Tomasz Łyszyński z Działu Personalnego powitał grupę i zaprosił na wspólny spacer po NORD Napędy. Za oprowadzanie grupy po najważniejszych miejscach w przedsiębiorstwie odpowiedzialni byli kierownicy działów lub ich zastępcy. Na początku wycieczka trafiła do działu obróbki mechanicznej, od którego wszystko się zaczyna. Przyglądając się pracy specjalistów, uczestnicy mogli zadawać prowadzącemu nurtujące pytania zarówno o charakterze czysto technicznym, jak i te mniej formalne, o ogólnej atmosferze w pracy czy zakresie obowiązków. Po dziale obróbki mechanicznej przyszedł czas na kolejne ogniwo, czyli dział montażu oraz lakiernię. Na koniec czekał magazyn, który wbrew pozorom spełnia w firmie równie ważną rolę, co pozostałe działy. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami NORD o nowo powstałej fabryce w Wiechlicach i możliwościach, które daje.


Przeczytaj również: NORD w Wiechlicach k. Szprotawy


Komponenty do ciężarówek, czyli czym zaskakiwał JOST?

JOST Polska to firma, która cieszyła się dużą popularnością – tę nowosolską fabrykę odwiedziło aż osiemnaście osób. Uczestnikami były głównie osoby, które są już zatrudnione ale intensywnie myślą o znalezieniu nowej pracy i sprawdzają różne możliwości. Część grupy stanowiły kobiety, które chciały sprawdzić czy ten rodzaj pracy im odpowiada, czy dałyby sobie radę i przede wszystkim, czy znajdą w JOST coś dla siebie. Wśród uczestników pojawili się też uczniowie nowosolskich szkół, zainteresowani wakacyjnymi praktykami w firmie. Bezpieczeństwo przede wszystkim, dlatego zwiedzanie zaczęło się od przedstawienia podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Czterdziestominutowy spacer po przedsiębiorstwie obejmował główne procesy produkcji – w tej części można było zadawać pytania dotyczące poszczególnych stanowisk. Zwieńczeniem Przystanku Praca była prezentacja Dominiki Korygi o historii firmy, jej misji, kulturze organizacyjnej, a także o benefitach dla pracowników – integracjach i możliwości zrobienia uprawnień. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali pamiątkowe upominki i mieli szansę zostawić w firmie swoje CV.


Tagi
Czytaj więcej