Aktualność Miasto

Rejsy po Odrze. W niedzielę rusza sezon turystyczny

Już 15 kwietnia rusza piąty sezon Stowarzyszenia Odra dla Turystów. Do harmonogramu rejsów wpisano również małe przystanie. W Nowej Soli już przycumowały statki.

W ostatnich dniach w Głogowie i Nowej Soli do portów przycumowały statki. Powoli szykują się do rozpoczęcia sezonu turystycznego na Odrze, który potrwa do końca października. Pierwszy raz w harmonogramie Stowarzyszenia Odra dla Turystów pojawiły się mniejsze porty. Statki odpływać będą m.in. z marin w Cigacicach, Nowej Soli, Bytomiu Odrzańskim, Głogowie, a także z przystań w Nietkowie, Pomorsku, Krępej, Bobrownikach, Starej Wsi i Siedlisku.

Jak będzie wyglądał sezon 2018?

Stowarzyszenie, którego członkami są nadodrzańskie samorządy, oferuje rejsy statkami pasażerskimi po Odrze, które trwają średnio od 1 do 7 godzin. Rejsy odbywają się na trasie od Głogowa do Kostrzyna nad Odrą. Ponadto organizatorzy planują rejsy po Odrze z atrakcjami, aby urozmaicić czas przepływów. W zamyśle są rejsy muzyczne, prozdrowotne, wycieczki dla dzieci, krajoznawcze, koncerty w przystaniach, plenery malarskie czy druga edycja Miss Odry. Nie zapomniano też o rowerzystach. Stowarzyszenie chce połączyć rejsy z wycieczkami rowerowymi. Wszystko zależy jednak od zainteresowania gmin takim pomysłem.

Ze Stowarzyszeniem ma współpracować Muzeum Miejskie w Nowej Soli. Poza wspólnymi rejsami tematycznymi organizatorzy szykują wzajemne zniżki – kto kupi bilet do muzeum otrzyma również zniżkę na statek i odwrotnie.

Godziny rejsów i ceny

Sezon rozpoczyna się już 15 kwietnia w niedzielę. Statki mają towarzyszyć w całym sezonie wszystkim świętom nadodrzańskich miast i innym wydarzeniom. W weekendy rejsy będą rozpoczynać się w godzinach 13:00, 15:00 (1 godzinne rejsy) oraz 17:00 (2 godzinne rejsy). Nowością natomiast będą rejsy w tygodniu, które rozpoczną się o 17:00, a nie jak poprzednio o 16:00 czy 18:00. Za rejs godzinny trzeba będzie zapłacić 20 zł (normalny), 14 zł (ulgowy).

Szczegóły rejsów, wydarzeń i cen dostępne są na stronie Stowarzyszenia Odra dla Turystów.

rejsy po odrze Nowa Sól

Zdjęcie źródło: www.odradlaturystow.pl


Przeczytaj również: Nord w projekcie JOB Starter 2018

Przeczytaj również: Wyremontują stare kamienice w Nowej Soli


 


Tagi
Czytaj więcej