Porady

Relaks po pracy na home office

Praca zdalna z domu może być tak samo, jeśli nie bardziej, męcząca od normalnej pracy w biurze. Ważne jest, żeby praca zdalna była dobrze zaplanowana i miała określony początek i koniec. A po pracy... zasłużony odpoczynek!

Oddzielne stanowisko pracy

To jedna z najważniejszych zasad organizacji pracy zdalnej – wyznacz odpowiednie miejsce pracy. Dlaczego to takie istotne? Dzięki temu określisz sobie jasne granice życia prywatnego i życia zawodowego. Praca w sypialni to najgorszy z możliwych pomysłów – ta przestrzeń powinna kojarzyć się tylko i wyłącznie z odpoczynkiem i relaksem, nie obowiązkami. Pracując w łóżku, szybko ogarnie Cię zmęczenie i znużenie.

Oczywiście najlepszym wyjściem jest posiadanie gabinetu, albo chociaż własnego biurka. Nie każdy może jednak wygospodarować sobie osobne pomieszczenie do swojej pracy. Co w takiej sytuacji? Zdecyduj się na pracę w salonie lub w kuchni – miejsce powinno mieć dostatecznie dużo światła słonecznego oraz możliwość przewietrzenia.


Przeczytaj również: Jak zorganizować swoją pracę zdalną?


Czas na relaks

Jak zagospodarować czas po pracy? Najważniejsze, żeby zadbać o samego siebie! Pamiętaj, że masz dużo mniej ruchu niż na co dzień – warto pomyśleć o tym, by dostarczyć naszemu organizmowi odpowiedniej dawki aktywności fizycznej. Znajdź w Internecie zestaw podstawowych ćwiczeń i trochę się poruszaj! Nie musi to być od razu intensywny aerobik, ale może bardziej statyczna joga, stretching czy ćwiczenia na kręgosłup.

Odrobina ruchu zaliczona, czas na relaksującą pielęgnację – kąpiel w wannie, regenerujący prysznic a może nawilżająca maseczka? Wykorzystaj zalegające w domu peelingi, balsamy i innego rodzaju kosmetyki. Zrób to, na co zwykle nie masz czasu. Może Twoja półka ugina się od nieprzeczytanych książek? A lista seriali i filmów do objerzenia jest już tak długa, że nie wiesz od czego zacząć?


Przeczytaj również: #Zostańwdomu i zadbaj o rozwój kariery!


Kreatywny odpoczynek

Relaksować można się także w kreatywny sposób, nie tylko przed telewizorem czy z książką. Zastanów się – może są zajęcia, których chciałeś zawsze spróbować? Malowanie, haftowanie, szydełkowanie? Wiele akcesoriów do pracy kreatywnej czy DIY możesz zamówić w Internecie. Poszukaj poradników, które podpowiadają jak z niczego zrobić coś ciekawego. Może znajdziesz kilka sposobów na udekorowanie swojego mieszkania? Warto też zadbać o rośliny donicznkowe – poczytaj, które rośliny sprawdzą się najlepiej w Twoim mieszkaniu i zacznij je uprawiać. Modne są teraz monstery, draceny czy drzewka bonsai. Piękna dżungla w Twoim domu na pewno pozytywnie wpłynie na Twoje myślenie.


Tagi
Czytaj więcej