Aktualność Miasto

Renowacja dworca PKP w Nowej Soli

W Nowej Soli czas na kolejną rewitalizację! Tym razem chodzi o dworzec PKP - właśnie ruszyły prace remontowe. Na jakie zmiany mogą liczyć mieszkańcy?

Kolejny remont dworca

W 2018 roku na dworcu kolejnowym w Nowej Soli powstało centrum obsługi zarówno pasażerów pociągów, jak i autobusów. W związku z tym w budynku dworca powstała poczekalnia i toalety oraz siedziba straży miejskiej. Celem remontu było stworzenie dla podróżnych komfortowych warunków do oczekiwania na ich połączenie. W planach było także otwarcie w tym miejscu lokalu gastronomicznego, który mógłby umilić czas oczekujących.


Przeczytaj również: III etap Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020 za nami! Kto wygrał?


Stuletni budynek

Ponad stuletni budynek dworca PKP w Nowej Soli czeka teraz kolejny remont. Tym razem odświeżenia doczeka się elewacja budynku. To już ostatni etap remontu dworca. Jakie prace będą wykonane tym razem? Zakres robót remontowych obejmuje remont stolarki okiennej piwnic oraz krat i siatek zabezpieczających. Oprócz tego ściany budynku będą oczyszczone, a elewacja zostanie pokryta farbą w ceglanym kolorze jak najbardziej zbliżonym do tego oryginalnego. Podróżnych przywia także ponownie zawieszony herb miasta i zegar oraz wielki napis DWORZEC. Zakończenie prac planowane jest na przełom października i listopada.

Źródło informacji: http://www.nowasol.pl/


Tagi
Czytaj więcej