Aktualność Miasto

Rewitalizacja parku Odry w Nowej Soli

Trwa rewitalizacja Parku Odry, dawnej atrakcji Nowej Soli. Jak będzie wyglądać przestrzeń po zakończeniu prac remontowych? Zobacz zdjęcia.

Park Odry w Nowej Soli

Park Odry to wyjątkowe miejsce w Nowej Soli, które bez wątpienia przywraca wspomnienia wielu mieszkańców. Rewitalizacja parku ma oczywiście związek z modernizacją Nowosolskiej Fabryki Nici „Odra” i terenów do niej przyległych. Park to prawie 170 lat tradycji Nowej Soli, dlatego konieczne były konsultacje z  konserwatorem zabytków, miejskim architektem oraz wydziałem gospodarki komunalnej i ochrony środowiska nowosolskiego urzędu. Kilkadziesiąt lat temu mieszańcy mogli spędzać tu swój wolny czas biorąc udział w koncertach i występach okolicznościowych.


Przeczytaj również: Rewitalizacja dawnej fabryki nici Odra


Jak zmieni się park Odry?

Park odzyska swój blask sprzed kilkudziesięciu lat. W tym miejscu pojawiła się już muszla koncertowa, która ma nawiązywać do historii parku i licznych koncertów odbywających się kiedyś w tym miejscu. To jednak niejedyny element rewitalizacji – będzie oświetlenie, sieć alejek, ławki oraz mały plac zabaw dla dzieci. Jak informuje urząd miasta, po pracach ziemnych, przyjdzie czas na nowe nasadzenia kwiatów i krzewów. Finalnie w parku postawiona zostanie także fontanna.

Nowosolskie muzeum czeka!

W Muzeum Miejskim w Nowej Soli będzie można oglądać wystawę „Willa Gruschwitzów – z dziejów budowli”. Na wystawie zgromadzono dotąd niepublikowane zdjęcia pokoi właściciela fabryki nici, ale także dawne założenie parkowe. Będzie co oglądać!

Zobacz kilka zdjęć z rewitalizacji parku oraz wystawy w Muzeum Miejskim w Nowej Soli. Zdjęcia pochodzą ze strony www.nowasol.pl


Tagi
Czytaj więcej