Aktualność Miasto

Rower miejski w Nowej Soli?

Po sukcesie rowerów miejskich w Zielonej Górze, mieszkańcy Nowej Soli zapragnęli mieć takie rozwiązanie u siebie. Czy jest to możliwe?

Zielonogórskie rowery miejskie

21 sierpnia oficjalnie zaczęły działać zielonogórskie rowery miejskie. To pierwszy taki projekt w Lubuskiem. Do dyspozycji zielonogórzan oraz turystów jest łącznie 360 rowerów, w tym 10 rowerów typu tandem oraz 10 rowerów typu cargo/familijne. W mieście rozlokowanych jest 36 stacji – w każdej z nich znajduje się po 10 rowerów. Od momentu startu projektu, rowery stały się bardzo popularne w mieście.


Przeczytaj również: Ruszyły zielonogórskie rowery miejskie


Rower miejski w Nowej Soli?

Po sukcesie zielonogórskich rowerów pojawiły się komentarze nowosolan, którzy chcieliby takie rowery mieć w swoim mieście i korzystać z nich każdego dnia. Na sugestie mieszkańców odpowiedział prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz, który stwierdził, że rower publiczny z pewnością przydałby się w Nowej Soli, jednak na ten czas jest to niemożliwe.

Rower miejski w głównej mierze najlepiej sprawdza się w dużych miastach, gdzie odległości są większe. Na tę chwilę, mimo chęci i pomysłu na wdrożenie przyjaznego środowisku udogodnienia, w Nowej Soli nie pojawią się rowery miejskie, choć prezydent nie wyklucza takiej możliwości w przyszłości. Dodaje, że obecnie publiczny rower w Nowej Soli jest nieopłacalny, ale mógłby być wspólnym projektem z okolicznymi gminami.


Przeczytaj również: Nowosolskie autobusy jedne z najnowocześniejszych w EuropieTagi
Czytaj więcej